מחבלי חוליית החזית העממית שתכננה לבצע פיגועים בשומ

נחשפה חוליית טרור שנתמכה ע"י איראן וחיזבאללה

ארגון הטרור שבו פעלו המחבלים הוסווה תחת ארגון אזרחי לרווחת הציבור הפלסטיני, שהזרוע הצבאית שלו נמצאת בסוריה. ההשראה: פיגוע מטען החבלה בו נרצחה רנה שנרב. שב"כ: "יש קשרים הדוקים בין איראן וחיזבאללה לבין החזית העממית"
רועי שרון
21 ביולי 2020
12:46

היום (שלישי) הותר לפרסום כי שב"כ וצה"ל עצרו חולייה של החזית העממית שתכננה לבצע פיגוע בחריש ולחטוף חייל בשומרון - במימון ואימון איראן וחיזבאללה. החוליה שנחשפה פעלה בחודשים האחרונים מטעם ארגון טרור תחת מסווה של ארגון אזרחי לרווחת הציבור הפלסטיני בשם "אלשבאב אלקומי אל ערבי", שהזרוע הצבאית שלו - "אלחרס אלקומי אלערבי" - ממוקמת בסוריה. בסך הכל נעצרו תשעה מחבלים.

מחבל החזית העממית, יזן אבו צלאח, בן 23 מהעיר הישראלית עראבה, נעצר לפני שלושה חודשים וחקירתו היא זו שהעלתה את המידע על תכנון הפיגועים. אבו צלאח סיפר כי תכנן שהחוליות יבצעו פיגועים קשים שונים, בהם פיגוע ביישוב חריש וחטיפת חייל לטובת מיקוח לשחרור אסירים מהכלא הישראלי. הוא הספיק לרכוש את הנשק ולגייס פעילים שעמדו בראש שתי חוליות שונות, בשומרון וברמאללה. הוא אף היה צפוי לצאת לאימונים צבאיים בלבנון לשם כך.

מחקירתו עלה כי המחבל שאב את השארתו מהפיגוע של חוליית החזית העממית בעין בובין שבו נרצחה רנה שנרב. פעילות הזרוע הצבאית הסורית בה הוא חבר פועלת צבאית בסוריה נגד דאע"ש, ג'בהת אלנצרה ומתנגדי הצבא הסורי.

גם בן דודו, מחמד אבו צלאח, בן 29 מביר זית, נעצר. חקירתו העלתה שארגון הטרור עורך אימונים משותפים עם גורמים באיראן ועם חיזבאללה וצבא סוריה, שמימנו את פעילותו. בראש הארגון עומד אסעד אלעאמלי, המכונה "ד'ו אלפקאר". הוא פועל מלבנון ומשמש כאיש הקשר של הארגון מול איראן וחיזבאללה, מטעם גורמים איראניים בסוריה.

"חקירת הפרשייה הדגישה שוב את המעורבות העמוקה והקשרים ההדוקים שמתקיימים בין איראן וחיזבאללה לבין ארגון הטרור החזית העממית, לטובת קידום פעילות טרור מול ישראל", מסרו בשב"כ.