השר אדלשטיין מסייר בבית החולים
דוברות רמב"ם

אדלשטיין: "ההתנהגות בוועדת הקורונה מקרבת לסגר"

שר הבריאות סייר בבית חולים רמב"ם והכריז: "המערכת הורעבה משך שנים". לדברי אדלשטיין: "פרויקטור לענייני קורונה ימונה בקרוב"
אורלי אלקלעי
21 ביולי 2020
13:06

"אני רוצה לומר בצורה הכי פשוטה - ההתנהגות בדיונים בוועדת הקורונה תביא אותנו בעל כורחנו לסגר במדינה", כך הכריז היום (שלישי) שר הבריאות יולי אדלשטיין במהלך ביקור שערך בבית החולים רמב"ם בחיפה. על סיום שביתת האחיות שהתאפשרה בשל התווספות 2,000 תקנים אמר השר: "זו בשורה אמתית".

עם זאת הוסיף אדלשטיין: "אני לא משלה את עצמי. זה לא סוף הדרך. מערכת הבריאות בישראל שמורכבת מאנשים נפלאים הורעבה במשך עשרות שנים, ואנחנו רק בתחילת הדרך לעיצוב המערכת ולהבאתה לסטנדרטים של מדינות שאנו אוהבים להשוות את עצמנו אליהן".

אדלשטיין התייחס גם לדרישת משרדו לסגור את המסעדות ואמר: "זה לא בגלל שאני לא אוהב לשבת במסעדה, אבל מה לעשות? שאנשים אוכלים ביחד ליד אותו שולחן ללא מסכות, אני לא יודע לאכול עם מסכה. שם מתרחשת ההדבקה. הדרישות הילדותיות להביא נתונים מדויקים כמה נדבקו במסעדה וחדר כושר באות מפי אנשים שאין להם מושג ירוק מהי חקירה אפידימיולוגית".

על הסחבת במינוי פרויקטור הקורונה אמר שר הבריאות: "אין אדם מעונין יותר במדינה למנות מישהו שיתכלל את כל הפעילות בנושא ממני, אני רק מזכיר לכולם שהשיח התפתח בעקבות הכוונה שלי להביא אדם נוסף שיחד איתנו ירכז ויתכלל את כל הפעילות של המאבק בנגיף ויפקד על המשל"ט. היו מועמדים טובים, היו שמועות שצצו בתקשורת שאין לי מושג מאיפה צצו, אבל אני מאוד מקווה שבקרוב נוכל להודיע עם מי סופית סיכמנו על ניהול האירוע והעניין הזה יהיה לכוח עזר רב לנו ולכל המערכת בטיפול בקורונה".