-
הפגנת עובדות סוציאליות בת"א, בשבוע שעבר

הסתיימה שביתת העובדים הסוציאליים - הושג הסכם עם האוצר

הצדדים יחלו בדיונים על רפורמה כוללת בשכר העובדים הסוציאליים בחודש יולי 2021. עוד סוכם כי העובדים יקבלו מענק קורונה לשנת 2021, בסכומים שבין 9,000 ל-11 אלף שקלים לעובד
נופר משה פרדו
22 ביולי 2020
08:55
עודכן ב 10:49

לאחר 16 ימים של מחאה: הסתיימה הבוקר (רביעי) שביתת העובדים הסוציאליים, לאחר שהושג הסכם בין העובדים לבין משרד האוצר. לפי ההסכם, הצדדים יחלו בדיונים על רפורמה כוללת בשכר העובדים הסוציאליים בחודש יולי 2021. נוסף לכך, תוגדל חלקיות המשרה של העובדים ויוקצו עוד שעות נוספות במטרה לסייע עם העומסים ולהגדיל את שכר העובדים. 

עוד נקבע כי כ-70 מיליון שקלים יוקצו בכל שנה כדי להבטיח את הגנת העובדים, שסובלים לא פעם מתקיפות אלימות בעת עבודתם. עוד סוכם כי כל העובדות והעובדים יקבלו מענק קורונה לשנת 2021 בסכומים שבין 9,000 ל-11 אלף שקלים לעובד. חצי מהמענק יועבר בחודש אוגוסט, וחציו השני בחודש ינואר 2021.  

שר העבודה והרווחה איציק שמולי, התייחס הבוקר לתום המחאה בריאיון לכאן רשת ב, ואמר: "העובדים סוציאליים לא יכולים לעבוד בשכר רעב ובחוסר מוגנות. אני כשר האחראי לא מוכן להשלים עם זה. המאבק והניצחון הזה הוא קודם כל שלהם". 

האזינו לריאיון המלא עם השר איציק שמולי לכאן רשת ב

יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים, ענבל חרמוני, אמרה הבוקר בריאיון לקרן נויבך בכאן רשת ב: "השגנו רפורמה היסטורית במבנה השכר בעלות של 200 מיליון שקלים, אך הדרישות שלנו מהוות את קצה הצרכים האמיתיים, המערכת בקריסה וייקח זמן לשקם אותה. תוצאות המאבק יאפשרו לנו למלא את התקנים החסרים". 

חרמוני ציינה כי השלב הבא מבחינתה הוא הוספת תקנים במערכת הציבורית והוסיפה כי "גם באוצר הבינו שאנחנו חייבים לתת מענה, בטח עכשיו כשיש 70% יותר פניות בגלל משבר הקורונה". 

האזינו לריאיון המלא עם יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים בכאן רשת ב

אתמול בערב פורסם כי נרשמה התקדמות משמעותית במגעים עם העובדים הסוציאליים לקראת הסכם. זאת בתום פגישה משותפת בין שר האוצר ישראל כ"ץ, שר הרווחה שמולי, יו"ר ההסתדרות ארנון בר דוד ויו"ר איגוד העובדים הסוציאליים ענבל חרמוני. מוקדם יותר אתמול איים יו"ר ההסתדרות בהשבתת המשק, אם משבר העובדים הסוציאליים לא ייפתר. 

בר-דוד אמר כי ההסתדרות תמשיך לעמוד מאחורי מאבק העובדים ותתמוך בו בכל אמצעי שיתאפשר. הוא הנחה את חרמוני ואת נציגי מטה המאבק להמשיך בשביתה אם לא יגיעו להבנות מול משרד האוצר.