מרגי ופרץ
צילום: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

יו"ר ועדת הכלכלה על ההצעה להוריד את שכר המינימום: "מי שאומר שזה פתרון - אטום"

ח"כ יעקב מרגי הגיב על ההצעה, שנועדה לעודד מעסיקים לקלוט עובדים חדשים - כפי שנחשף לראשונה בכאן חדשות • שר הכלכלה עמיר פרץ: "הרעיון עומד בניגוד מוחלט לאתגרים שלנו"
ליאל קייזר
22 ביולי 2020
11:09

יו"ר ועדת הכלכלה, חבר הכנסת יעקב מרגי, הגיב הבוקר (רביעי) להצעה להוריד את שכר המינימום - שנחשפה לראשונה בכאן חדשות - ואמר: "מי שמעז לומר שזה פתרון לאבטלה, הוא אטום".  אתמול פורסם ב"חדשות הערב" בכאן 11 כי הממשלה בוחנת הפחתה של שכר המינימום כדי לעודד מעסיקים לקלוט עובדים חדשים לעבודה.

"מי שמעז לראות בזה פתרון - אטום": יו"ר ועדת הכלכלה בדיון

חבר הכנסת מרגי תקף בפתח ישיבת ועדת הכלכלה את היוזמה, וציין כי "מי שחושב שמשפחה שמשתכרת שכר מינימום יכולה להרשות לעצמה לוותר על 100 שקלים, לא מבין למה הם מיועדים בכלכלת בית שכזה. הפכנו להיות חברה הזויה". שר הכלכלה והתעשייה עמיר פרץ, התייחס גם כן להצעה והוסיף: "הרעיון עומד בניגוד מוחלט לאתגרים שלנו. מכל השיחות שלי עם המעסיקים והעצמאים הם אומרים במפורש שכדי לקלוט עובדים צריך להעלות פריון, להשביח את האנשים ולהעלות שכר".

גורם נוסף שהתייחס לנושא הוא שר העבודה והרווחה איציק שמולי, שאמר הבוקר בריאיון לכאן רשת ב: "לא אתן לדבר הזה לעבור, זה לא יקרה במשמרת שלי. אולי נראה יותר אנשים מועסקים - אבל נראה יותר כאלה שלא מצליחים לפרנס את המשפחות שלהם". 

האזינו לריאיון המלא עם השר איציק שמולי בכאן רשת ב