המפגינה, אמש בירושלים
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המפגינה שטיפסה על פסל המנורה חשופת חזה: "אבסורד שחזה תופס כותרות, ולא מיליון מובטלים"

המפגינה סיפרה לכאן חדשות: "זה היה מעשה ספונטני, חשבתי על כך שכ-20 יום שירותי הרווחה מושבתים ויו"ר הכנסת מתייחס לסיפור המנורה, בזמן שהמדינה בלהבות"
שירה הדס נקר
22 ביולי 2020
12:37
עודכן ב 14:04

גל המחאות: המפגינה שטיפסה על פסל המנורה מחוץ לכנסת אמש (שלישי) כשהיא חשופת חזה, עוררה סערה גדולה. היום היא סיפרה לכאן חדשות: "זה היה מעשה ספונטני, חשבתי על כך שכ-20 יום שירותי הרווחה מושבתים, וזה אבסורד שחזה של אישה תופס כותרות ענק. יו"ר הכנסת מתייחס לזה, בזמן שהמדינה בלהבות ויש יותר ממיליון מובטלים". 

מוקדם יותר קרא יו"ר הכנסת יריב לוין להעמדתה לדין של המפגינה ואמר: "אני עומד על זכותו של כל אדם למחות ולהביע את דעתו, אך יש הבדל בין מחאה לגיטימית לבין ביזוי סמלי המדינה. אף מדינה בעולם לא מאפשרת לבזות כך את סמליה. אני מצפה מרשויות אכיפת החוק לפעול באופן מיידי להעמדתה לדין של המפגינה, לא רק לשם הענישה, אלא בעיקר לשם המסר החינוכי והאזרחי שחייב להיות חד וברור״.


אלפים צעדו אמש למשכן הכנסת בירושלים באישור המשטרה, במחאה על התנהלות הממשלה בניהול משבר קורונה, ולאחר מכן הם חזרו להפגין מול מעון ראש הממשלה. במקום התפתחו עימותים בין מפגינים ושוטרים, 34 מהם נעצרו ועוכבו - חלקם בחשד להפרת סדר וחלקם בחשד לתקיפת שוטרים.

בתחילת הערב הפגינו שתי קבוצות מול בית ראש הממשלה בנימין נתניהו - אחת בעד ואחת נגד. אלמונים ריססו על מכונית התזה של המשטרה: "ביבי לכלא". מהמשטרה נמסר כי "חלק מהמפגינים קראו לשוטרים 'נאצים', תוך שחלקם מפרים את הסדר הציבורי, מפעילים אמצעי כריזה, מהווים הפרעה תוך הקמת רעש לתושבי האזור, ומסרבים לפנות את ציר התנועה לאחר מספר בקשות".