ווילי רוטנשטיינר ואלון חזן
צילום: התאחדות הכדורגל

מאמן הנבחרת החדש: "החזון - להביא את ישראל לצמרת"

ווילי רוטנשטיינר התייחס לראשונה למינויו: "הנבחרת הלאומית של ישראל צריכה להיות מצליחה". יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, החמיא לרוטנשטיינר ואמר כי הוא "איש מקצוע ברמה מאוד גבוהה". חסון הבהיר כי בניגוד לפרסומים - לא רצה שיעזוב. עוזר המאמן חזן - "לא מצפה מביבראס נאתכו לשיר את ההמנון. אני זה שבחר אותו לקפטן"
יואב בורוביץ'
22 ביולי 2020
16:00

מאמן נבחרת ישראל החדש, ווילי רוטנשטיינר, התייחס היום (רביעי) למינוי שהפתיע אפילו אותו. "החזון שלי הוא להביא את הנבחרת לצמרת האירופית", הבהיר רוטנשטיינר במסיבת עיתונאים ראשונה מאז המינוי ואמר שהיה לו ברור כי הוא זה שצריך לאמן את הנבחרת הישראלית. יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, החמיא לרוטנשטיינר ואמר כי הוא "איש מקצוע ברמה מאוד גבוהה". עוזר המאמן אלון חזן הבהיר: "לא מצפה מביבראס נאתכו לשיר את ההמנון. אני זה שבחר אותו לקפטן".

רוטנשטיינר הוסיף: "הנבחרת הלאומית של ישראל צריכה להיות מצליחה, דינמית, מכובדת ומחוברת לאזרחי ישראל. אנחנו צריכים להיות עם לב אחד ולעבוד למען מטרה אחת. אנחנו רוצים להראות שהנבחרת הזו בחיים לא תוותר. נסיים בתיקו, לעתים נפסיד, אבל נראה שבחיים איננו מוותרים. זו הגישה שאני רוצה לפתח – מנטליות של ווינרים".

חסון הסביר את השיקולים לבחירה ברוטנשטיינר ובאלון חזן כעוזרו. "מבחינה מקצועית, מבחינת ההיערכות שלנו וגם מהבחינה הכלכלית החלטנו להישען על הצוות שהוביל אותנו לחצי גמר פלייאוף מוקדמות היורו - ולתת לו את ההזדמנות להעלות אותנו לטורניר. הייתה לנו מחשבה למנות מאמן ישראלי. אייל ברקוביץ' גם היה מועמד ואפילו נפגשתי איתו פעמיים לפגישות טובות. אבל בסוף הוא החליט לא לגשת לוועדת האיתור. בניגוד לפרסומים, לא רציתי שרוטנשטיינר יילך הביתה. הייתה לנו מחלוקת כספית ואני שמח שפתרנו אותה לאחר שהסכים להוריד בשכר".

חסון דיבר גם על האפשרות שמשחקי מוקדמות היורו בכלל לא ייערכו בספטמבר הקרוב בגלל משבר הקורונה. "בהחלט יש אפשרות כזאת. בכלל, הכדורגל חווה תקופה קשה. אין הכנסות, אין משחקים זמן רב, ולכן גם השיקול הכלכלי הנחה אותנו", הוסיף חסון.

חזן אמר: "אני לא מחפש כבוד. אני לא ממנה אנשים ועושה הרבה דברים בהתאחדות". על אייל ברקוביץ אמר חזן כי הוא  מכבד אותו ומכבד את הרצון שלו לאמן את הנבחרת. "אבל אני כאן כדי לעבוד ולשרת את נבחרת ישראל". חזן ציין כי רוטנשטיינר דיבר על מספר מטרות ואחת מהן היא לרענן ולהוסיף עוד שחקנים צעירים.

"אנחנו לא עושים את זה בגלל שמישהו נכשל. אם היינו צריכים להחליף כל פעם שמישהו נכשל - אז היינו מחליפים כל שבוע וכל חודש. אנחנו צריכים לשלב בין שחקנים חדשים וצעירים לבין השחקנים הקיימים", אמר חזן במסיבת העיתונאים.