פרופ' גמזו ורה"מ נתניהו ב-2017
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

פרופ' גמזו: רה"מ ואדלשטיין פנו אליי בשעות הערב המאוחרות - ומייד נענתי

מנהל בית החולים איכילוב, שמונה אמש לפרויקטור הקורונה: "במצב של משבר אני לא שואל שאלות". הבוקר סיכם להיפגש עם גנץ
גילי כהן
23 ביולי 2020
09:20

מנהל בית החולים איכילוב, פרופסור רוני גמזו, שמונה אמש לממונה על ניהול משבר הקורונה, אמר הבוקר (חמישי) כי ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר הבריאות יולי אדלשטיין פנו אליו בשעות הערב המאוחרות אמש, לאחר שפרופסור גבי ברבש ויתר על התפקיד, וביקשו ממנו לקחת על עצמו את המשימה. "השבתי מייד בחיוב", כתב בחשבון הפייסבוק של בית החולים. "כך היה גם בפעם הקודמת בתחילת אפריל שהתבקשתי לסייע בניהול המשבר בבתי אבות. זהו משבר רפואי, כלכלי וחברתי. אני לא שואל שאלות במצב שכזה - פשוט מגיע, תורם את כל כולי ומסייע למדינתי ולמערכת הבריאות בניהול המשבר".

לדבריו, האתגרים הם עצומים. "שיקום אמון הציבור בהובלת הטיפול במגפה, איזון חכם בין הקטנת ההדבקה לבין המשך החיים, שיפור בהיענות הציבור ובאכיפה, שיפור במערך קטיעת שרשרת ההדבקה והמשך חיזוק המערכת הרפואית. אלו אתגרים של כולנו, זאת לא הבעיה של הממשלה, משרד הבריאות או גורם שלטוני זה או אחר. כל אחד צריך להושיט יד לסייע", אמר.

פרופסור גמזו הודיע כי את מקומו בניהול בית החולים איכילוב יטלו ד"ר גיל פייר ופרופ' יצחק שפירא. שר הביטחון וראש הממשלה החליפי בני גנץ שוחח הבוקר עם פרופסור גמזו, איחל לו בהצלחה בתפקיד והוסיף כי "מערכת הביטחון רתומה לסייע במאבק בקורונה". השניים סיכמו להיפגש.

ד"ר נינה אבשוביץ, מנהלת מחלקה בבית החולים הלל יפה, התייחסה למינוי פרופסור גמזו, והביעה תקווה שהתקנים שמצפים להם במחלקות הפנימיות באמת יגיעו. "זאת המצוקה המשמעותית ביותר. אין לנו כוח אדם ואנחנו צריכים את התקנים", אמרה בריאיון לירון דקל וחיים לוינסון בכאן רשת ב.

האזינו לריאיון עם ד"ר נינה אבשוביץ וד"ר אלי שילוח שמיר

רמז להתנהלות בעתיד? ברקע האזהרות של הממשלה כי בשל הזינוק בתחלואה יוטל סגר, לפני כחודשיים התבטא בעניין פרופסור גמזו ואמר כי גם במקרה של האצת קצב ההדבקה, אין מקום לסגר. "גם אם נעלה מעל ל-300 נדבקים ליום לא הייתי ממהר לעשות סגר, יהיה צורך לנקוט צעדים במידה. אני אציע לבדוק את המצב בבתי חולים, ולבחון את כמות החולים המבוגרים".