חדר כושר
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

ועדת הקורונה: חדרי הכושר ייפתחו מיום ראשון

יו"ר ועדת הקורונה טענה בפתח הוועדה כי קיימת תמימות דעים בקרב חבריה על חוסר התועלת בהחרגת סופי השבוע. לאחר דיון של כשעתיים, הוועדה החליטה גם למנוע את סגירת האטרקציות התיירותיות בסופי שבוע
זאב קם
23 ביולי 2020
11:37
עודכן ב 12:57

ועדת הקורונה בכנסת התכנסה הבוקר (חמישי) לדיון בהגבלות שהושתו על פעילות חדרי הכושר, בעקבות התפרצות הנגיף המחודשת. יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, פרופ' חגי לוין, אמר בוועדה כי "במקומות סגורים בלי מסיכות יש סיכון ולכן צריכים לעודד פעילות באוויר הפתוח". לאחר דיון של כשעתיים, הוועדה החליטה כי מיום ראשון ייפתחו חדרי הכושר וגם החליטה למנוע את סגירת האטרקציות התיירותיות, בהן גם מוזיאונים, בסופי שבוע.

 

עד יום ראשון בבוקר הממשלה יכולה להוציא צו חדש בעניין מכוני הכושר שימנע את פתיחתם. המשמעות היא שהכדור חוזר למגרש של הממשלה. אם היא לא תעשה כלום, חדרי הכושר ייפתחו בראשון בבוקר. שאשא ביטון לקראת תום הדיון: "אל תמהרו להספיד את הוועדה. נמשיך לעסוק בליבת החיים של האנשים לצד הקורונה ונמשיך לשאול את השאלות הקשות ולפקח על עבודת הממשלה, גם בלי צווים".

חבר הכנסת יואל רזבוזוב (יש עתיד-תלם) אמר לאחר הדיון: ״החלטנו שביום ראשון נפתח את כל תעשיית הכושר, כולל גם אטרקציות תיירותיות. אנחנו לא נהיה חותמת גומי. אזרחי ישראל חייבים לדעת שיש עדיין אנשים בכנסת שדואגים להם. אנחנו נבחן את ההחלטות בצורה עניינית ושקופה, שמתבססת על נתונים, ולא במחשכים כמו גנבים ב-2 בלילה. נמשיך לבחון בצורה עניינית גם פתיחת ענפים נוספים״.

יו"ר הוועדה, ח"כ יפעת שאשא ביטון התייחסה למינוי פרופ' רוני גמזו לפרויקטור לענייני קורונה ואמרה כי מינויו מהווה שיקול בהתנהלות הוועדה, "שאולי צריך כרגע לא להתערב בהחלטות הממשלה". שאשא ביטון אמרה כי בוועדה "קיימת תמימות דעים שצריך להסיר את המגבלה על האטרקציות התיירותיות בסופי שבוע". לדברים הסכים פרופ' לוין, שאמר ש"אין היגיון בהחרגת סופי השבוע או בקביעה שאסור פעילויות מסוימות בסופי שבוע אבל כן מותר באמצע השבוע".