כלא הדרים
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הפרקליטות התנגדה - אך האסיר שהורשע בסחר בנשים לזנות השתחרר מוקדם

האסיר ריצה 11 מתוך 13 שנות המאסר שנגזרו אליו. גם אחת מקורבנות הסחר קראה להימנע משחרורו, אבל ועדת השחרורים קבעה כי עבר תהליך שיקום והביע חרטה כנה על מעשיו
ורד פלמן
23 ביולי 2020
14:01

ועדת השחרורים התירה לאסיר, שהורשע בריבוי עבירות של סחר בנשים למטרת זנות, סרסרות ועבירות נוספות להשתחרר שחרור מוקדם מהכלא - לאחר שריצה 11 מתוך 13 שנות מאסר שנגזרו עליו. זאת למרות התנגדות הפרקליטות ואחת מקורבנותיו.

בימים האחרונים השתחרר האסיר, ששמו לא הותר לפרסום - למרות שמדובר באחת הפרשות המדוברות ובאחד מסוחרי הנשים הכבדים שהורשעו. מדובר באדם שעמד בראש ארגון שהביא נשים ממדינות חבר העמים לשעבר דרך מצרים במשך כשבע שנים, סחר בהן ואף העסיק אותן בזנות. שנה לפני מעצרו העתיק את פעילות הארגון לקפריסין וניסה להקים שם רשת זנות.

קיצור עונשו התאפשר למרות התנגדות הפרקליטות ולמרות התנגדותה של אחת מקורבנות הסחר, שמסרה לבית המשפט כי היא עדיין נושאת את צלקות האירועים וחווה קשיים משמעותיים בחייה. ועדת השחרורים קיבלה את בקשתו מכיוון שהשתכנעה כי הוא עובר תהליך שיקום, עבר תהליך של הפנמה ואף הביע חרטה כנה על מעשיו.

לפני כשבועיים נכנס לתוקפו החוק האוסר צריכת זנות בישראל, המשית אחריות על צריכת זנות גם על לקוחות - על פי החוק, מי שיתפס צורך זנות או ינסה לצרוך זנות ישלם קנס של 2,000 שקלים בפעם הראשונה וקנס כפול בפעם השנייה.