צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90
אמיר אוחנה ומוטי כהן

עימות בין השר אוחנה לפיקוד המשטרה: "בהפגנות של חרדים נוהגים אחרת"

בפגישה עם מ"מ המפכ"ל ומפקד מחוז ירושלים דרש השר לביטחון הפנים לבחון מתווה חלופי להפגנות המתקיימות ליד מעון ראש הממשלה, והעתקת מקומן בשל ההפרעה לתושבים. שני הקצינים דחו את טענותיו. מהמשטרה נמסר בתגובה: "איננו מתייחסים לתוכנם של ישיבות ופגישות עבודה"
רועי ינובסקי
23 ביולי 2020
23:10

על רקע ההפגנות הערב (חמישי) ליד מעונו של ראש הממשלה בירושלים, נרשם עימות בין השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה למ"מ המפכ"ל ומפקד מחוז ירושלים. בפגישה שנערכה אתמול עם נציגי תושבי שכונת רחביה בירושלים, השר אוחנה דרש מהמשטרה לבחון מתווה חלופי להפגנות המתקיימות ליד מעון ראש הממשלה, והעתקת מקומן בשל ההפרעה לתושבים. בהמשך ביקר השר את המשטרה על כך שהיא פועלת באופן שונה במדיניות הכלת הפגנות בין מגזרים: "גם בהפגנות של חרדים הייתם נוהגים ככה?".

מ"מ מקום המפכ"ל מוטי כהן ומפקד מחוז ירושלים ניצב דורון ידיד דחו את טענות אוחנה. כהן ציין כי הם פועלים לפי הנחיות היועץ המשפטי לממשלה והפסיקות בנוגע להפגנות. בתוך כך, אוחנה זימן לפגישה את מארגני ההפגנות המתנגדים לראש הממשלה, ביחד עם התושבים והמשטרה, כדי למצוא מתווה חדש להפגנות. אור-לי ברלב, ממארגנות המחאה, סירבה להשתתפות בפגישה: "בג"ץ קבע שזכות המחאה היא זכות יסוד".

מהמשטרה נמסר בתגובה: "איננו מתייחסים לתוכנם של ישיבות ופגישות עבודה. המשטרה תמשיך לפעול גם בנושא זה בשיוויוניות וללא משוא פנים, בהתאם לחוק ולפסיקות בית המשפט".