אורי מקלב
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ מקלב: "אם נתניהו יגיש הצעה לפיזור הכנסת – נתנגד לה"

בריאיון ליתד נאמן אמר סגן השר: "נתניהו עשה הכול לתקוע טריז בינינו לכחול לבן" • הוא הוסיף על נתניהו: "ייתכן שהוא חושב שאם הוא יבצע תכנית כלכלית כזו או אחרת וייטיב עם הציבור, ישכחו מהכל ויתמכו בו שוב"
עקיבא ווייס ויואב קרקובסקי
24 ביולי 2020
10:48

סגן השר אורי מקלב התייחס היום (שישי) למשבר בקואליציה בריאיון לעיתון "יתד נאמן, הביטאון של "דגל התורה". הוא אמר כי סיעתו לא תתמוך בהליכה נוספת לבחירות. הוא גם האשים את ראש הממשלה בנימין נתניהו במשבר בין יהדות התורה לכחול לבן. 

"אם נתניהו יגיש הצעה לפיזור הכנסת, אנחנו נתנגד לה. אין סיבה להכניס את המדינה לעוד סבב בחירות הזוי ומיותר", אמר מקלב. "אנחנו יודעים את האמת מי אשם, נתניהו עשה הכול לתקוע טריז בינינו לכחול לבן. חבל מאד מבחינתו, כי זה יכול לפעול נגדו כבומרנג".

הוא הוסיף: "כאשר יש למישהו (נתניהו) נגיעות אישיות, קשה לו לראות עוד מהלכים אחרים. כיום אין לו הרבה אנשים סביבו שיכולים לומר לו את האמת. ייתכן שהוא חושב שאם הוא יבצע תכנית כלכלית כזו או אחרת וייטיב עם הציבור, ישכחו מהכל ויתמכו בו שוב".

מוקדם יותר השבוע אירע עימות בקואליציה בין כחול לבן למפלגות החרדיות סביב החוק האוסר טיפולי ההמרה. אתמול  יו"ר דגל התורה משה גפני ניהל פגישה עם שר המשפטים אבי ניסנקורן, שבה יושרו ההדורים. אתמול פורסם ב"חדשות הערב" כי החרדים הבטיחו שיגנזו את הצעות החוק שהם התכוונו לעלות בשבוע הבא - פסקת ההתגברות וחוק איסור הכנסת חמץ לבתי חולים בפסח. אם ההצעות היו עלות להצבעה, הן היו מערערות עוד יותר את יציבותה של הקואליציה. 

לאחר שביום רביעי הצביעו בכחול לבן בעד הצעת החוק לאיסור טיפולי המרה, שעברה בקריאה טרומית בכנסת, נוצרה מהומה בקואליציה. גורמים במפלגות החרדיות איימו בהפסקת שיתוף הפעולה עם כחול לבן, שהצביעה בניגוד לעמדת הקואליציה בנושא. החרדים אף התכוונו להעלות הצעות חוק דתיות שיערערו את היציבות.