הפגנה נגד רה"מ בבלפור
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

המפגין שנחשד כחולה קורונה מתאר: "לפני שהבנתי מה קורה, כולם קפצו אחורה בבהלה"

אורי סברי נעצר ושוחרר לאחר שהתברר כי אינו חולה. בפוסט בפייסבוק הוא תיאר את שאירע לטענתו. המפגין האשים כי עד שהציג את האישור שלו, יצא מידע שיצר "פאניקה מכוונת"
סולימאן מסוודה
24 ביולי 2020
16:04

"לפני שהבנתי מה קורה, כולם קפצו אחורה בבהלה": אורי סברי, המפגין שנעצר אמש (חמישי) ליד מעון ראש הממשלה בנימין נתניהו, לאחר שנחשד שהוא חולה קורונה, ושוחרר לאחר שהתברר כי אינו חולה, כתב פוסט בפייסבוק ובו תיאר את שהתרחש. 

"אחד מהם (השוטרים) צעק: 'חיובי. חיובי. הוא חיובי', ולפני שהבנתי מה קורה הם כולם קפצו אחורה בבהלה, ומפקד המשטרה מולי ואיזה אחד ממגן דוד אדום שלוחש לי 'תירגע, הכול בסדר תירגע אל תתקרב אל תזוז'. כאילו אני הדרקון של חאליסי, שנייה לפני שאני מרסס שם את כולם. חסר אונים אני מנסה לומר שאני כבר החלמתי ושהבוקר יצאתי מבידוד ארוך, אבל בכל פעם שפתחתי את הפה הם צרחו עליי שאחזיר את המסכה אל הפה ואהיה בשקט", כתב סברי. 

המפגין טען כי עד שהציג את האישור שלו, יצא מידע שיצר "פאניקה מכוונת". סברי הוסיף: "בסופו של דבר, כשהם עומדים מולי ומגרדים את הפדחות שלהם מהבושה, אחד מהם החליט שככה זה לא יכול להיגמר, בכל זאת משטרת ישראל, אז הוא סיכם את האירוע ואמר - "אתה יכול ללכת, אבל אתה מקבל דוח על אי חבישת מסכה".

17 מהעצורים מההפגנה מול מעון ראש הממשלה בירושלים הובאו היום לדיון בעניינם בבית משפט השלום בירושלים. אחד מהם, החשוד שנשך שוטר בעת מעצרו, שוחרר למעצר בית ועצור נוסף שוחרר ללא תנאים מגבילים. השאר שוחררו בתנאים מגבילים של הרחקה מאזור המעון למשך עשרה ימים.

כ-4,000 בני אדם הפגינו אמש מול מעון ראש הממשלה בירושלים. במקביל התקיימה הפגנה של תומכי נתניהו במקום. בשעה 23:00 המשטרה קראה למפגינים נגד ראש הממשלה להתפזר, אך הם ביקשו לצעוד לכיוון גן העצמאות. באזור התפתחו עימותים בין שוטרים למפגינים, 55 נעצרו.