-
צילום: פלאש 90

עוד תוכנית של משרד הבריאות: בדיקת מערכות ביוב של בתי האבות

ההחלטה נסמכת על ממצאי בדיקה לפיה את הימצאות הנגיף ניתן לגלות גם בביוב. מנהל פרויקט "מגן אבות ואמהות" ציין כי בכל מרכז גריאטרי שבו יתגלה הנגיף במערכת הביוב, ייערכו מיד בדיקות קורונה לכל הדיירים ואנשי הצוות
השבוע
24 ביולי 2020
21:30

לאחר שבכאן חדשות פורסמה התוכנית לבדוק את עובדי המוסדות הגריאטריים אחת לשבוע, במשרד הבריאות התגבשה תוכנית נוספת: בדיקות במערכת הביוב של מאות בתי אבות על מנת לגלות הימצאות של נגיף קורונה. כך פרסם הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת ב"השבוע" בכאן 11.

ההחלטה המתגבשת נסמכת על ממצאי בדיקה של כמה חוקרים מהטכניון ומאוניברסיטת בן גוריון, הקובעים כי את הימצאות הנגיף ניתן לגלות גם במערכות הביוב. על פי פרופסור נמרוד מימון, מנהל פרויקט "מגן אבות ואמהות", בכל מרכז גריאטרי שבו יתגלה הנגיף במערכת הביוב, ייערכו מיד בדיקות קורונה לכל הדיירים ואנשי צוות העובדים - וכך יגדעו את שרשרת ההדבקה.

בתוך כך, גורמים במערכת הבריאות טוענים כי אין צורך לשלוח לבידוד את רוב האנשים שנפגשו או היו ליד נשאי קורונה. הגורמים ציינו כי הסיכוי שאנשים המקפידים על ההנחיות ועוטים מסכות יידבקו – קטן ביותר. על הרקע הזה, ניתנה כבר הוראה להמשיך להעסיק בבתי אבות עובדים ששירתו קשישים שהתגלו כחולי קורונה ולא לשלוח אותם לבידוד.