איימן עודה
צילום: דוד כהן, פלאש 90

יו"ר הרשימה המשותפת ממשיך להגן על תמיכתו באיסור טיפולי המרה

ח"כ עודה הצביע בעד החוק, שמעורר סערה בחברה הערבית. בריאיון לערוץ "מכאן": אמר יו"ר הרשימה המשותפת כי הטיפולים מובילים לדיכאון ויכולים לגרום להתאבדות • פייסבוק הסירה פוסט שפירסם יו"ר רע"ם מנסור עבאס, לאחר שנטען כי הפוסט כלל דברי שנאה נגד קהילת הלהט"ב
ערן זינגר
25 ביולי 2020
14:21

יושב ראש הרשימה המשותפת, איימן עודה, ממשיך להגן על החלטתו לתמוך בחוק האוסר טיפולי המרה, למרות הסערה בחברה הערבית בנושא: בראיון לערוץ "מכאן" בשפה הערבית אמר עודה כי כל המחקרים מוכיחים שטיפולי המרה לשינוי נטיות מיניות, שכוללים בין השאר תרופות ואף מכות חשמל, הגורמים לתופעות של דכאון ועלולים להוביל להתאבדות.

עודה הוסיף כי בטרם הצביע על החוק השבוע שוחח עם עשרות פסיכולוגים ערבים, ושמע מהם אזהרות כי הטיפולים האלה הם בלתי אנושיים ובלתי מקצועיים, ואין להם שום השפעה על הנטיה המינית. לשאלה אם יש איומים ישירים על חייו בעקבות עמדתו בעניין הלהט"ב, אמר עודה כי בתוך עמו הוא חי וכי גם מי שתוקף אותו ומתנגד לדעותיו, הוא בן עמו. 

בד בבד, פייסבוק הסירה פוסט שפירסם יושב ראש רע"ם, חבר הכנסת מנסור עבאס, לאחר שנטען כי הפוסט כלל דברי שנאה נגד קהילת הלהט"ב. מנסור, איש התנועה האיסלאמית, אמר בתגובה כי אין זה חדש שיש מי שסבורים שהפסוקים שציטט מהקוראן הם דברי שנאה.