המפגין שנפגע

"התעלפתי, התעוררתי וברחתי": המפגין שנפגע מסילון מים בהפגנה משחזר

יונתן קימל בריאיון לכאן חדשות: הזרנוק פגע בראשי ואחרי שקמתי הוא פגע בי בגב. באותו רגע הרגשתי שוק טוטלי והייתי מנותק מהסביבה, לא הרגשתי משהו סביבי. בדיעבד הבנתי שהתעלפתי. הצוואר שלי תפוס בצורה קשה וכואבת
סולימאן מסוודה
25 ביולי 2020
16:50

המחאה בירושלים: יונתן קימל, המפגין שנפגע בראשו מכלי רכב להתזת סילוני מים של המשטרה, מגיב היום (שבת) לראשונה לתקרית ומספר כי איבד את הכרתו לאחר פגיעת הסילון בפניו. לכאן חדשות אמר: "הייתי בהפגנה ופתאום קיבלתי מהמכת"זית בראש. היה לי דימום פנימי באוזן. נפתח לי הראש ועדיין יש לי דימום בצד השמאלי בראשי". עוד סיפר קימל כי יש לו חבלות נוספות לאורך הגוף והפנים.

האזינו לשיחה עם יונתן קימל:

"הזרנוק פגע בראשי ואחרי שקמתי הוא פגע בי בגב. הצוואר שלי תפוס בצורה קשה וכואבת. באותו רגע הרגשתי שוק טוטלי והייתי מנותק מהסביבה, לא הרגשתי משהו סביבי. בדיעבד הבנתי שהתעלפתי. פשוט שוק טוטלי. הזרנוק השני פגע בי והכניס שוט של אדרנלין. הבנתי שאני צריך להסתתר ולברוח. אחרי זה התעוררתי וברחתי".

בתוך כך, אלפים צפויים להשתתף הערב בהפגנות סמוך למעון ראש הממשלה בנימין נתניהו בירושלים, במחאה נגדו. מארגני ההפגנות, בהם אנשי מחאת "הדגלים השחורים", הודיעו כי יתכנסו באזור בית ראש הממשלה וכיכר פריז בעיר בשעה 20:30. נוסף למחאות בבירה, דגלים שחורים יונפו הערב בכמה צמתים וגשרים ברחבי הארץ באזור השעה 18:30. 

עורך הדין גונן בן יצחק, ממובילי המחאה נגד ראש הממשלה, פנה במכתב לממלא מקום המפכ"ל, ניצב מוטי כהן, בדרישה להכריז שהמשטרה לא תשתמש בכלי רכב להתזת סילוני מים בהפגנה. בן יצחק אמר כי יפנה לבית המשפט אם דרישתו לא תתקבל.