מצעד הגאווה
צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90

ח"כ וליד טאהא: תופעה של הומואים כמעט איננה קיימת בחברה הערבית, אנחנו מתנגדים לזה

הח"כ מהרשימה המשותפת התייחס בריאיון לכאן רשת ב לחוק האוסר על טיפולי המרה • לדבריו: "בחברה הערבית מתנגדים לזה שכאילו זה דבר לגיטימי וגלוי. אלוהים ברא את האנושות לפי זכר ונקבה וזה המצב התקין" • על הצבעת עודה בעד החוק: "הוא היה צריך להתנהל אחרת"
קלמן ליברמן
26 ביולי 2020
10:25

חבר הכנסת וליד טאהא מהרשימה המשותפת התייחס היום (ראשון) להצבעת מפלגתו נגד החוק האוסר על טיפולי המרה שעבר בקריאה טרומית בשבוע שעבר. בריאיון לתוכנית "קלמן ליברמן" בכאן רשת ב הסביר טאהא כי החברה הערבית ברובה המכריע מתנגדת לחוקים האלה, והוסיף: "תופעה של הומואים כמעט איננה קיימת בחברה הערבית. אם היא קיימת, היא בממדים מעטים מאוד".

האזינו לריאיון עם וליד טאהא

"החברה הערבית ברובה המכריע מתנגדת לחוקים האלה. יש לה מנהל דתי, תרבותי, ערכי ומוסרי שאיננו מקבל את הדבר הזה כדבר לגיטימי ועל כן הצבענו נגד החוק", טען טאהא בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן. "הנושא איננו נמצא בדיון בחברה הערבית. אינני מכיר תופעות של טיפולים או היעדר טיפולים. אם זה קיים זה בממדים מאוד קטנים ואלה שסובלים ממנו לא ממהרים להזדהות".

הוא הוסיף כי "בחברה הערבית מתנגדים לזה שכאילו זה דבר לגיטימי וגלוי. כל מיני נטיות שאינן מתיישרות עם הבריאה. אלוהים ברא את האנושות לפי זכר ונקבה וזה המצב התקין". בתשובה לשאלה מה עושים עם מי שיש לו נטייה כזאת? השיב: "יש כאלה שיש להם נטייה הם מבקשים טיפול, והחוק הזה בא למנוע מהם טיפול שיחזיר אותם למצב נורמלי. אבל יש להם זכות לערוך טיפול כדי לשנות אופי מיני".

טאהא התייחס להצבעתו של ראש הרשימה בעד החוק ואמר: "ההצבעה של ראש הרשימה בעייתית במיוחד. הוא היה צריך להתנהל אחרת כי הוא אמור לייצג את הרוב המכריע של החברה שבחרה בו. החברה שברובה מתנגדת לחוקים האלה - קיבלה את זה באופן קשה ביותר".