נתניהו בבית המשפט

משפט נתניהו: הדיון הבא - ב-6.12 בנוכחות רה"מ

הדיון יעסוק בטענות מקדמיות בפני שלושת השופטים • הפרקליטות דחתה את טענות שאול ואיריס אלוביץ' כי הסתירו מהם חומרי חקירה
תמר אלמוג ואמוץ שפירא
26 ביולי 2020
11:18

תיק 4,000: הדיון הבא בתיק יתקיים ב-6/12 ויעסוק בטענות מקדמיות בפני שלושת השופטים. כך עלה היום (ראשון) מתשובת הפרקליטות לטענות בני הזוג אלוביץ' כי הסתירה מהם מידע. ראש הממשלה בנימין נתניהו יהיה נוכח בדיון.

בדיון יידרשו כל הנאשמים להשיב לשאלה האם הם מודים בכתב האישום או לא ואחר כך ימשיך הדיון בטענות מקדמיות. בא כוחו של נתניהו, עורך הדין יוסי שגב, צפוי לטעון לביטול כתב האישום. בדיון בשבוע שעבר הוא כבר אמר שישקול לטעון זאת.

בתוך כך, בפרקליטות דחו את טענות שאול ואיריס אלוביץ' על הסתרת חומרי חקירה או פעולה מכוונת שנועדה למנוע מהם לעיין בחומרים. בתשובת הפרקליטות נכתב כי כל החומר הועבר אליהם, ודווקא פנייתם היא ההוכחה שקיבלו את כל החומר כי כך מצאו פערים בין התמלול להקלטה. את התמלול עשתה חברה חיצונית וההשמטות הן של אי הבנה של המתמלל שלא קשור כאמור למשטרה, הודעת הפרקליטות. 

הדיון השני במשפט נתניהו התקיים בשבוע שעבר ובו קבעה ראש ההרכב, השופטת רבקה פרידמן-פלדמן, כי דיוני ההוכחות במשפט יתקיימו שלוש פעמים בשבוע, ויחלו בינואר 2021. כעת מתברר כי דיון מוקדם יותר ייערך כבר בתחילת דצמבר.

עורך הדין החדש של נתניהו, יוסי שגב, ביקש בדיון דחייה של חצי שנה במשפט והסביר כי הסיבה היא, בין השאר, הקורונה. לדבריו "אני לא יכול ככה לחקור עדים כשאני עם מסכה". השופטת השיבה: "האם אתה מציע לעצור את הדיונים?". שאול אלוביץ' הגיע לדיון על אף שלא נדרש להיות בו. עורכת דינו מיכל רוזן-עוזר ביקשה לדון במפגש שהתקיים בין אלוביץ' לבנו, וטענה כי הופעל על אור אלוביץ' לחץ להפוך את אביו לעד מדינה. עורכת הדין רוזן עוזר הוסיפה כי "התביעה ניסתה להסתיר מאיתנו חומרי חקירה, אי אפשר לקבוע מועד להתחלת ההוכחות".