ד"ר שרון אלרעי
צילום: אלי דדון

המועמדת המובילה להחלפת סדצקי: ד"ר שרון אלרעי

אלרעי היא מומחית בבריאות הציבור ומשמשת כסגנית מנהל ביה"ח כרמל • מדובר במינוי זמני שדורש אישור נציבות המדינה, ולאחר מכרז יהיה קבוע • סמכויותיה יהיו פחותות משל סדצקי
דקלה אהרן-שפרן
26 ביולי 2020
12:37

המועמדת המובילה להחלפת פרופסור סיגל סדצקי בתפקיד ראש שירותי בריאות הציבור היא דוקטור שרון אלרעי פרייס, כך פורסם היום (ראשון) לראשונה בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. אלרעי היא ‏מומחית בבריאות הציבור ומומחית ברפואה פנימית, ומשמשת כיום סגנית מנהל בית החולים כרמל. מדובר במינוי זמני שדורש אישור של נציבות שירות המדינה, ולאחר מכרז יהיה במינוי קבוע.

המינוי עדיין לא נחתם ולא סופי, אך אלרעי היא המועמדת המובילה לתפקיד והוא צפוי להיות מאויש עוד השבוע. סמכויות התפקיד של ראש שירותי בריאות הציבור יהיו מקוצצות יחסית לסמכויותיה של סדצקי, בין השאר בשל כניסתו פרופסור רוני גמזו לתפקיד מנהל הטיפול במשבר הקורונה. נכון לעכשיו נראה כי ראש שירותי בריאות הציבור יוכפף לפרופסור איתמר גרוטו, המשנה למנכ"ל משרד הבריאות.

בתחילת החודש ביקשה סדצקי לעזוב את תפקידה כראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות. במכתב מפורט ששיגרה למנכ"ל משרד הבריאות, פרופסור חזי לוי, היא כתבה כי הטיפול בגל השני לקוי ואינו מאפשר מענה איכותי שיתגבר על העלייה בתחלואה. לדבריה, "מזה מספר שבועות מצפן הטיפול במגפה איבד כיוון" ובמשרד לא מקשיבים להתרעות הרבות על כך מצדה.

במכתבה הציעה סדצקי מתווה טיפול חלופי למגפת הקורונה והוסיפה: "הישגי ההתמודדות של הגל הראשון הלכו והתבטלו עם הפתיחה הנרחבת והמהירה של המשק. מהלך המעבר לשלב השני בישראל היה הרבה יותר נרחב ומהיר בהשוואה למדינות מערביות אחרות. אווירת הטיפול במחלה ואופן קבלת ההחלטות השתנו באופן יסודי, והתוצאות ניכרו בנסיקת עקומת התחלואה".

את מכתבה סיכמה ראש שירותי בריאות הציבור בכותבה: "כולי תקווה שאתבדה, הלוואי שההתרעות שלי בשבועות האחרונים בפורומים שונים היו מיותרות, שהשיחות שקיימתי לתוך הלילה לא היו דרושות, ושהערכתי את מצב התחלואה בקורונה בישראל תתברר כשגויה. הלוואי שאני טועה".