הפגנה בת"א למען זכויות להט"ב, ארכיון
מרים אלסטר, פלאש 90

נדחתה עתירה שביקשה לרשום בנות זוג להט"ביות כהורים בדומה להליך של זוג הטרוסקסואלי

בג"ץ דחה את העתירה שהגישו בנות הזוג רוית ואורלי צור-וייסלברג שביקשו להורות למינהל האוכלוסין לרשום את שתיהן כהורי הילד שלהן על פי הודעתן, כמו זוג הטרוסקסואלי הנעזר בתרומת זרע ולא רק אחרי קבלת צו הורות להורה שאין לו קשר ביולוגי עם הילד(צו של בית משפט שמכריז שהן הורי הילד).
איתי שיקמן ואמוץ שפירא
26 ביולי 2020
16:51

בג"ץ דחה היום (ראשון) את העתירה שהגישו בנות הזוג רוית צור-וייסלברג ואורלי וייסלברג-צור שביקשו להורות למנהל האוכלוסין לרשום את שתיהן כהורי ילדן על פי הודעתן. השתיים ביקשו להירשם במנהל האולוסין בצורה הזהה לזו שעושה זוג הטרוסקסואלים הנעזר בתרומת זרע. כיום יכולים זוגות דוגמתן לרשום את ילדן במרשם האוכלוסין רק אחרי קבלת צו הורות להורה שאין לא קשר ביולוגי עם הילד.

העותרות אורלי ורוית צור-וייסלברג התייחסו לפסיקה ואמרו כי עצוב ומייאש לסיים ככה את המסע הזה. "הפלפולים המשפטיים חסרי חשיבות. העניין האמיתי הוא שהורות להט"בית היא כדור שמוסדות מדינת ישראל וחברי הכנסת שלה מכדררים מאחד לשני, כי לאף אחד מהם אין מספיק אומץ או אחריות ציבורית כדי להסדיר אותו".

יו״ר האגודה למען הלהט״ב, הילה פאר התייחס גם היא לפסיקה ואמרה כי "אחרי שנים של המתנה, מדינת ישראל בחרה להמשיך את האפליה הפסולה כלפי אלפי זוגות שבסך הכול מבקשות להירשם כאמהות לילדיהן".  פאר הוסיפה כי "מדובר בזוגות להט״ב שצלחו את כל הקשיים שהערימה המדינה והצליחו להביא ילדים לעולם, אין שום סיבה שהמדינה תערים עליהן קשיים נוספים".