-
צילום: דוברות כללית

פרופ' גמזו רוצה לערב את צה"ל - האחות הראשית מתנגדת

הממונה על הקורונה רוצה לצרף את משרד הביטחון לניהול מערך החקירות האפדמיולוגיות, האחות הראשית טוענת כי יש להשאיר את הנושא בידי משרד הבריאות • בכירים במשרד הורו על רכישה של בדיקות קורונה בעלות של שבעה מיליון דולרים, על אף שגורמים מקצועיים אומרים כי אמינותן נמוכה
קטי דור
26 ביולי 2020
21:11

האחות הראשית של שירותי בריאות הציבור, שאחראית על האחיות האפדמיולוגיות, הביעה התנגדות לרצונו של ממונה הקורונה, פרפסור רוני גמזו, לצרף את משרד הביטחון לניהול מערך החקירות האפדמיולוגיות - כך פורסם היום (ראשון) ב"חדשות הערב". פרופסור גמזו תומך במהלך במטרה לקטוע את שרשאות ההדבקה, האחות הראשית טוענת כי יש להשאיר את מערך החקירות בידי משרד הבריאות.

בד בבד, הממונה על הקורונה מתכוון לפעול לגיבוש דיווח אחיד על נתוני החולים והמודלים לחיזוי, ואף נשקל מערך של הסברה יומית שיהיה פתוח גם לציבור הרחב. נוסף לכך, פרופסור גמזו מינה שורה של רופאים לוועדה, שתדווח לו פעמיים בשבוע על מצב בתי החולים. 

בתוך כך, גורמים בכירים במשרד הבריאות הורו על רכישה של בדיקות קורונה מהירות, בעלות של שבעה מיליון דולרים, על אף שגורמים מקצועיים אומרים כי אמינותן נמוכה. הרכישה המסתמנת תכלול כ-3,000 מכונות ו-200 אלף בדיקות, שלפי מומחים אמינות ב-56% בלבד, ואינן יודעות לזהות חולים מאומתים א-סימפטומטיים.