המעגן בכינרת

ה"מעגן הפרטי" של שוטרי הכינרת: השאירו את סירותיהם הפרטיות בסכר דגניה - בניגוד לנהלים

שוטרי יחידת השיטור הימי כינרת, ובהם מפקד היחידה, עגנו את סירותיהם הפרטיות בנקודה אסורה לעגינה, ובכך חסכו לעצמם את העלויות שבעגינת הסירות ביבשה. רשות הנמלים דרשה לפנות את הסירות
רועי ינובסקי
27 ביולי 2020
13:23

שוטרי יחידת השיטור הימי בכינרת הקימו מעגן מאולתר לסירותיהם הפרטיות בסכר דגניה, וזאת בניגוד לנהלים האוסרים על עגינת סירות למשך הלילה במי הכינרת. כך פורסם היום (שני) בתוכנית "בחצי היום" בכאן רשת ב. בין השוטרם שסירותיהם עגנו בסכר בניגוד לנהלים – סירתו של מפקד יחידת השיטור הימי, רפ"ק ואליד עות'מן.

לאחרונה הבחינו הפוקדים את סכר דגניה כי בעגינת סירות, שזוהו לאחר מכן כסירות פרטיות של שוטרים. מי שמבקש לעגון בכינרת חייב לעשות זאת בנמל מסודר ולשלם עלויות של עגינה ושמירה.

המעגן הפרטי

העגינה המנוגדת לנהלים הובאה באחרונה לידיעתו של עו"ד פיני פישלר שפנה למנהל רשות הספנות והנמלים. במכתבו הסביר כי בעלי סירות רבים היו שמחים לעגון באותה הנקודה ממש ובכך לחסוך בדומה לשוטרים את מכלול העלויות הרבות הנדרשות והכרוכות באחזקת סירה מחוץ למי הכינרת.

בעקבות זאת מנהל רשות הספנות והנמלים, יגאל מאור, הורה לשוטרי היחידה לפנות את הסירות מהכינרת לאלתר. "מטעמים של בטיחות השיט, הגנה על הסביבה הימית ומגבלות רציפים לא ניתן לעגון כלי שיט קטנים בתחום בשעות הלילה, וכלי שיט אלו נדרשים לצאת מימי הכנרת לאחסנה ביבשה עם תום פעילותם היומית". הסביר.

עו"ד פישלר פנה בנושא גם לממלא מקום המפכ"ל מוטי כהן ודרש להביא את העניין לידיעת מח"ש. "הנני מתקשה להבין כיצד מי שאמור לאכוף את חוקי השיט בכינרת ולהוות דוגמה אישית עושה דין לעצמו ובועט ברגל גסה באותם חוקים. שוטרי השיטור הימי ובהם מפקד היחידה עצמו עשו דין לעצמם והקימו מעגן פרטי משלהם, תוך שהם פועלים בניגוד להוראת הדין על מנת לשמור את סירותיהם הפרטיות כדי לחסוך לעצמם עלויות כספיות, כאלו המוטלות בדרך כלל על בעלי הסירות בכינרת", כתב פישלר.

ממשטרת ישראל נמסר: "ראשית, נציין כי אין תקנות עגינה באגם הכינרת ולכן אין עבירה פלילית או מנהלית בעניין והשיטור הימי אינו אוכף זאת. ניתן להשאיר את הסירות בשעות היום אך מטעמי בטיחות, מנהל הנמל אינו מאפשר עגינה בשעות הלילה וכשמזוהות סירות פרטיות שעוגנות בשעות אלה הוא מבקש מבעלי הסירות לעגון במקום אחר. כך היה גם במקרה הזה - השוטרים שעגנו את סירותיהם מבלי שסיכנו את בטיחות השיט, הזיזו אותן מיד עם קבלת הבקשה לעגון במקום אחר".

תגיות:
הכנרת