-

צה"ל: סוכל פיגוע בהר דב בגבול הצפון

אש נורתה אל חוליית מחבלים שחצתה את הגבול לשטח ישראל ונמלטה חזרה ללבנון. אין נפגעים לכוחותינו והתושבים יכולים לחזור לשגרה מלאה. רה"מ נתניהו ושר הביטחון גנץ קטעו את ישיבות הסיעה וכינסו דיון ביטחוני בקריה • חיזבאללה: לא היה עימות או ירי מצידנו
כתבי כאן חדשות
27 ביולי 2020
15:34
עודכן ב 18:58

צה"ל הודיע היום (שני) כי סוכל פיגוע בהר דב. דובר צה"ל הדי זילברמן ציין כי שלושה או ארבעה מחבלים חצו את הגבול בהר דב למרחק של כמה מטרים מעבר לקו הכחול לשטח ישראל וזוהו בידי תצפיתניות. אש נורתה לעבר המחבלים, שנמלטו ללבנון. אין נפגעים לכוחותינו והתושבים הורשו לחזור לשגרה מלאה. גם בצד הלבנוני דיווחו כי אין הרוגים של חיזבאללה.

מקור של ארגון הטרור אמר לכלי תקשורת בלבנון כי האירוע הביטחוני הוא תגובה לפגיעה במחבל בתקיפה שיוחסה לישראל בסוריה בשבוע שעבר. בחיזבאללה טענו כי לא היה שום עימות או ירי מצדם. "זה היה רק מצד ישראל".

בשעה 15:30 הודיע צה"ל על אירוע ביטחוני בגזרת הר דב. שר הביטחון בני גנץ קטע את ישיבת הסיעה להתייעצות דחופה עם הרמטכ״ל אביב כוכבי. בצה"ל הנחו את התושבים באזור לשהות בבתים. ראש הממשלה בנימין נתניהו קטע גם כן את ישיבת סיעת הליכוד ויצא להתייעצויות ביטחונית בעקבות האירועים: ״אנחנו באירוע ביטחוני לא פשוט״. נתניהו וגנץ כינסו דיון ביטחוני בקריה בתל אביב.

בישיבת סיעת הליכוד מוקדם יותר היום, התייחס ראש הממשלה נתניהו למדיניות הביטחונית ואמר: "ראשית לא מאפשרים לאיראן להתבסס צבאית בגבולנו עם סוריה. שנית, לבנון וחיזבאללה ישאו באחריות על כל התקפה שתצא משטחן. שלישית, צה"ל ערוך לכל תרחיש. אנחנו פועלים בכל הזירות - קרוב לגבולותינו ורחוק מגבולותינו".

אתמול דווח בחדשות הערב כי בצה"ל מעריכים שמזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה לא יסתפק בפחות מפגיעה בחיילים, כנקמה על הרג מחבל הארגון בתקיפה המיוחסת לישראל בסוריה בשבוע שעבר. המתווים האפשריים לפיגוע מצד חיזבאללה כוללים שיגור טיל נ"ט או ירי צליפה. התקיפה יכולה להתבצע מלבנון או מגבול סוריה, דרך שלוחות של ארגון הטרור.

בשבוע שעבר העלה צה"ל כוננות באזור הצפון וחסם כמה כבישים הסמוכים לגבולות עם סוריה ולבנון. בחיזבאללה הציבו בשנים האחרונות משוואה לצה"ל ולפיה ארגון הטרור יגיב על כל הרג של מחבל. כך היה למשל לפני כשנה באזור אביבים כשחיזבאללה ירה טיל קורנט על אמבולנס של צה"ל. הטיל החטיא, צה"ל הגיב בירי מאה פגזי עשן ובכך הידרדרות ביטחונית נמנעה.

בהכנת הידיעה השתתפו: כרמלה מנשה, רועי שרון, משה שטיינמץ, רועי קייס ורובי המרשלג