מנהל בית החולים הדסה עין כרם זאב רוטשטיין
צילום: פלאש 90

רוטשטיין: נתחיל בחקר של חיסון פאסיבי לקורונה

מנכ"ל בית החולים הדסה הסביר שייעשה שימוש בנסיוב שהופק מפלזמה של חולים שהחלימו, באישור משרד הבריאות • על מדיניות משרד הבריאות אמר שלשחרר אנשים מבידוד אחרי 14 יום ללא בדיקה זו טעות, "גילינו הדבקות גם לאחר 21 יום"
כאן הלילה
28 ביולי 2020
06:08

פרופסור זאב רוטשטיין, מנכ"ל בית החולים הדסה אמר הלילה (שלישי) כי "באישור משרד הבריאות נתחיל במסגרת מחקר קליני, לעשות שימוש בנסיוב שהופק מפלזמה של חולים שהחלימו". רוטשטיין הסביר כי זהו למעשה חיסון פאסיבי.

על מדיניות משרד הבריאות בכל הנוגע לשחרור מבידוד אמר כי "שחרור חולים מבידוד לאחר 13 יום לאל בדיקה - זו טעות מקצועית". מנכ"ל הדסה הסביר כי "גילינו הדבקות גם לאחר 21 יום". על הלך הרוח במשרד הבריאות אמר "התנהל משטר דעות". לדבריו, אנשי מקצוע חששו להביע דעתם, ונשמעה רק הדעה שהכתיבה פרופסור סיגל סדצקי. עוד הוסיף כי "בעלי דעה אחרת שילמו מחירים כבדים".

בשבוע שעבר, הודיעה ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, הפרופסור סדצקי כי תקופת הבידוד לנדבקים בקורונה ללא תסמינים תקוצר לעשרה ימים. בהודעה נמסר כי במקרים א-תסמיניים, משרד הבריאות מאמץ את המלצת ארגון הבריאות העולמי, לפיה, מחלים מוגדר לאחר שעברו עשרה ימים מיום קבלת תוצאה חיובית.

עוד נמסר כי עבור חולים עם תסמינים, הזמן המינימלי להחלמה יהיה 13 יום לפחות מהופעתם. זמן הבידוד לבאים במגע עם חולה מאומת נותר 14 יום. בעקבות ההנחיות החדשות, שנכנסות לתוקף באופן מיידי, ישוחררו בימים הקרובים כ-8,000 חולים מאומתים שעונים על הקריטריונים.