נתניהו בפיקוד צפון

נתניהו בפיקוד הצפון: "לא מציע למישהו לנסות את צה"ל. ערוכים לכל תרחיש"

ראש ממשלת לבנון: פעולת ישראל - הסלמה צבאית מסוכנת. ישראל רוצה לשנות את כללי העימות עם לבנון
גילי כהן ועומרי חיים
28 ביולי 2020
10:38
עודכן ב 13:00

האירוע בגבול הצפון: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ביקר הבוקר (שלישי) בפיקוד הצפון וקיים שם הערכת מצב ביטחונית בהשתתפות הרמטכ"ל, רא"ל אביב כוכבי וכמה מאלופי המטכ"ל. נתניהו אמר כי הפעולה אתמול הייתה חשובה ומנעה חדירה לשטחנו. "כל מה שמתרחש כרגע זו תוצאה של ניסיון להתבסס צבאית באזורנו על ידי איראן וגרורותיה בלבנון. נסראללה משרת את האינטרס האיראני הזה על חשבון מדינת לבנון. אני לא מציע למישהו לנסות את צה"ל או את מדינת ישראל. אנחנו נחושים להגן על עצמנו".

נתניהו הוסיף כי הוא מתרשם שצה"ל ערוך היטב לקראת כל תרחיש אפשרי. "אנחנו ממשיכים לפעול כדי לסכל את ההתבססות הצבאית האיראנית באזורנו. אנחנו נעשה כל מה שצריך כדי להגן על עצמנו, ואני מציע לחיזבאללה לקחת בחשבון את העובדה הפשוטה הזאת. ישראל ערוכה לכל תרחיש".

ראש ממשלת לבנון, חסאן דיאב, אומר הבוקר כי ישראל שוב ביצעה אמש תוקפנות כלפי ריבונותה של לבנון דרך הסלמה צבאית מסוכנת. לדבריו, ישראל רוצה לשנות את כללי העימות עם לבנון. בשיחה שקיים עם מועצת ההגנה העליונה במדינה קרא דיאב למועצה להתנהל בזהירות בימים הקרובים: "אני חושש מזליגת המצב והפיכתו לגרוע יותר בצל המתיחות הגדולה בגבול שלנו עם ישראל", אמר.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר אתמול בעקבות חדירת מחבלי חיזבאללה באזור הר דב כי מנהיג חיזבאללה, חסן נסראללה, מסבך את מדינת לבנון בגלל איראן. "נסראללה טעה בגדול בהערכת הנחישות של ישראל להגן על עצמה ומדינת לבנון שילמה על כך מחיר כבד. אני מציע לו שלא לחזור על הטעות הזו". בהצהרה בקריה בתל אביב והוסיף שר הביטחון בני גנץ כי "כל פעולה נגד מדינת ישראל תביא לתגובה עוצמתית וכואבת".

באירוע שהתרחש אתמול סמוך לשעה 15:00 אחר הצוהריים, חצו שלושה או ארבעה מחבלים את הגבול מלבנון באזור הר דב וחדרו כמה מטרים אל מעבר לקו הכחול לתוך שטח ישראל. הם זוהו בידי תצפיתניות של צה"ל. אש נורתה לעבר המחבלים, שנמלטו ללבנון. לא היו נפגעים לכוחותינו.