ועדת הכספים, היום

שר האוצר אישר: 300 ש"ח מענק מהילד החמישי ומענק מוגדל לחיילים משוחררים

יו"ר ועדת הכספים הודיע כי על פי הסיכום תקבל משפחה 500 שקלים בעבור הילד הרביעי, מהילד החמישי ואילך - 300 שקלים • חיילים שישתחררו מהצבא במהלך שנת 2021 יקבלנו מענק מוגדל של 500 שקלים, נוסף למענק המקורי של 750 שקלים
זאב קם
28 ביולי 2020
11:02
עודכן ב 16:37

בעקבות הדיון בוועדת הכספים שהתקיים היום (שלישי), משרד האוצר אישר את הרחבת תוכנית המענקים. זאת בעקבות דרישתו של יו"ר הוועדה, משה גפני, לכלול בתוכנית גם מענקים מהילד הרביעי והלאה. על פי הסיכום, בעבור הילד הרביעי תקבל משפחה מענק בסך 500 שקלים, בדיוק כמו על שלושת הילדים הראשונים. מהילד החמישי ואילך ינתן מענק של 300 שקלים.

נוסף לכך, הוחלט כי יינתן מענק נוסף לחיילים משוחררים שישתחררו מהצבא במהלך שנת 2021. הם יקבלו מענק מוגדל של 500 קלים נוספים, יחד עם המענק המקורי של 750 שקלים. חברי הכנסת מיקי לוי ועודד פורר היו מעורבים במגעים עם שר האוצר בנוגע למענק.

הסכמת משרד האוצר להרחבת התוכנית הגיעה לאחר שח"כ גפני העביר מסר מאיים מאחורי הקלעים ולפיו ללא מענקים לילד הרביעי והלאה הוא לא יעביר את תוכנית המענקים בוועדה. שר האוצר ישראל כ"ץ ציין בדיון: "קראתי כל מיני פרסומים על הכרזות שלי. לא דיברתי עם איש, לא הודעתי על שינוי בנוסח הממשלה או כל דבר אחר".

"זה חוק עם הרבה מאוד דגשים" הוסיף כ"ץ ואמר כי "גם בממשלה עצמה הוכנסו שינויים בחוק. אני בא לשמוע את הוועדה בלב פתוח ונפש חפצה". נוסף לכך, השר הודיע כי יחולקו לחיילים בודדים משוחררים מענקים בסכום של 4,000 שקלים. מוקדם יותר אמר יו"ר ועדת הכספים, חבר הכנסת גפני, בריאיון לשלי יחימוביץ' ויגאל גואטה בכאן רשת ב בשבוע שעבר כי תוכנית המענקים של נתניהו לא תעבור את הוועדה כפי שהיא.

האזינו לריאיון בכאן רשת ב:

בד בבד אישרה ועדת הכספים לקריאה שנייה ושלישית את הארכת מענק ההסתגלות לבני 67 ומעלה עד יוני 2021 במקום סוף 2020. ההארכה התקבלה בעקבות בקשת רכז הקואליציה בוועדת הכספים, ח״כ אופיר כץ. סכום המענק יגיע עד ל-4,000 שקלים לפי מדרגות ההכנסה בחודש הזכאות.