דג'נרס
צילום: אי־פי

גזענות ואיומים? התוכנית של אלן דג'נרס בחקירה

לאחר שמספר עובדים לשעבר התלוננו על סביבת עבודה מאיימת, הכוללת, בין היתר, יחס משפיל מהמנחה עצמה – נשכרה חברה חיצונית על ידי מפיקי התוכנית לחקור את הנושא
מערכת כאן חדשות
28 ביולי 2020
13:11

כלי תקשורת בארצית הברית מדווחים היום (שלישי) כי חברת וורנר מדיה – שמפיקה את תוכנית הטלוויזיה הפופולרית של אלן דג'נרס – שכרה חברת חקירות פרטית כדי לבדוק תלונות של עובדים לשעבר בגין סביבת עבודה מאיימת ועוינת.

על פי הדיווח, עובדים לשעבר טוענים כי בזמן שהועסקו הם חוו יחס משפיל, בין היתר, ממנחת התוכנית עצמה, אם כי הטענות כלפיה הן שוליות. התוכנית מסרה בתגובה לאישומים: "נשבר לנו הלב לדעת שאפילו עובד אחד חווה יחס שלילי, אנחנו מחויבים ליחס טוב יותר".

כאמור, עשרה עובדים לשעבר ועובד פעיל בתוכנית טוענים כי המפיקים משמרים סביבת עבודה "גזענית ומאיימת". לאתר "באזפיד" נדוע ממקור אנונימי כי מפיקי התוכנית התבדחו, בין היתר, על דמיון בין שני עובדים אפרו־אמריקנים, ואף תהו איך אפשר "להבדיל ביניהם". ההפקה הכחישה כי התוכנית תבוטל בשל האישומים האחרונים. עוד נטען כי עובדים פוטרו לאחר שניצלו ימי חופשה בשל מחלה או משום שהשתתפו בהלוויות משפחתיות.

דג'נרס, בת ה־62, היא מגישת תוכנית האירוח המצליחה ביותר בארצות הברית. תוכניתה, "אלן", משודרת בארצות הברית משנת 2003. בחודש מאי אשתקד הוכרז כי דג'רנס חתמה על חוזה במסגרתו התוכנית תשודר עד סוף 2022.