מיקי זוהר ובנימין נתניהו
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

ח"כ קרעי יזם מהלך להדחת מיקי זוהר; נתניהו: "לא ראוי"

קבוצה של חברי כנסת ושרים בליכוד הצטרפו למהלך של קרעי, על רקע העימותים האחרונים בסיעה. זוהר: "תעשיית הפייק ניוז בתקשורת פועלת נגדי בדיוק כפי שהיא פועלת נגד רה"מ". קרעי: "השקרים של מיקי לא יעזרו לו, לא לעולם חוסן"
יערה שפירא
28 ביולי 2020
22:56
עודכן ב 00:44

במהלך שהוביל ח"כ שלמה קרעי, קבוצת חברי כנסת מהליכוד החלה היום (שלישי) בגיוס חתימות בדרישה לקיים בחירות להחלפת יו"ר הסיעה והקואליציה מיקי זוהר. זאת על רקע העימותים האחרונים בתוך הליכוד.

בהודעת טקסט שנשלחה לחברי הליכוד נכתב: "כוח, כסף, כבוד - זה לא הליכוד של בגין. עוד 5 ח"כים חותמים ומיקי זוהר עף". ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם קרעי, דרש ממנו להפסיק את איסוף החתימות, ואמר כי המהלך לא ראוי.

זוהר אמר בתגובה: "לא קיימים 12 ח״כים שחתמו להעברתי מהתפקיד. ברור לכולם שתעשיית הפייק ניוז בתקשורת פועלת נגדי בדיוק כפי שהיא פועלת נגד ראש הממשלה. אני שוב מודה לו על הגיבוי המלא מול יוזמי המהלך, בכך שהבהיר להם שמדובר במעשה לא ראוי".

ח"כ קרעי אמר הלילה כי איש לא יכול להטיל ספק בנאמנותו לראש הממשלה ולליכוד, וכי תמיד יהיה לצדו של נתניהו ויגבה את החלטותיו. בהודעה שפרסם שב קרעי ותקף את מיקי זוהר, ואמר כי "מי שמתנהג כמו בריון ומתדרך נגד חברי סיעתו שלא יצפה לשתיקה וליטופים". "כבר חודשיים שהוא הולך לכולנו על הראש", אמר קרעי והוסיף כי עמד במשמעת הסיעתית וקוזז באישור הסיעה. "השקרים של מיקי לא יעזרו לו, לא לעולם חוסן", כתב.

מוקדם יותר סיעת הליכוד הטילה סנקציות על חברי הכנסת שלא הצביעו נגד חוק איסור טיפולי המרה. חברי כנסת לא יוכלו להגיש חוקים עד לסוף המושב, ושרים יקבלו עוד תורנויות במליאה ביחס למה שהיו מחוייבים לעשות. כחלק מהסנקציות, זוהר הודיע לח"כ יפעת שאשא ביטון כי הוא מדיח אותה מראשות ועדת הקורונה.

יו"ר הסיעה התקשר כבר בבוקר לשאשא ביטון ועדכן אותה שעומדים להדיחה, והציע שתתפטר לבד. שאשא ביטון סירבה וקיבלה את המכתב הרשמי על ההדחה כעבור זמן קצר. בסביבת נתניהו אמרו שראש הממשלה הוא שדחף להדחתה ופועלים תחת ההנחה שכחול לבן תסתפק בהימנעות מהצבעת ההדחה.

שאשא ביטון הגיבה: ‏"פעלתי על פי צו מצפוני. ההחלטה של ראש הממשלה לפטר אותי, היא החלטה שמטרתה למנוע דיונים רציניים, למנוע שיח, למנוע הקשבה לציבור, למנוע השמעת קולות אחרים. אני שמחה שפתחתי את הוועדה גם בפני הציבור בשקיפות, ברצינות, בהקשבה מלאה ואני מתחייבת להמשיך לפעול כך גם בעתיד בכל מקום שאהיה".

עוד נענשו בליכוד: השרים יואב גלנט, ישראל כץ, אלי כהן, אופיר אקוניס ואמיר אוחנה, וחברי הכנסת שלמה קרעי, קרן ברק, שרן השכל, אבי דיכטר, עוזי דיין ומיכל שיר.