עוזי דיין ומיקי זוהר
צילום: משה שי ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ח"כ עוזי דיין תוקף את יו"ר הקואליציה: "עושה נזק לליכוד - חמור"

חבר הכנסת מהליכוד הוקלט תוקף בחריפות את חבר סיעתו מיקי זוהר: "אם צריך - נעיף אותו" • חבר הכנסת קרעי, על ניסיון ההדחה של יו"ר הקואליציה: "הוא זוכה לגיבוי מרה"מ מאחר שהוא מטעה אותו. ההתנהלות שלו פוגעת בסופו של דבר בנתניהו"
מיכאל שמש
29 ביולי 2020
08:34
עודכן ב 09:17

הקרבות בליכוד: חבר הכנסת מהליכוד עוזי דיין הוקלט כשהוא תוקף בחריפות את יו"ר הקואליציה, חבר סיעתו מיקי זוהר - כך פורסם לראשונה הבוקר (רביעי) בכאן רשת ב. דיין נשמע בהקלטה אומר על זוהר: ״הוא חמור שעושה נזק גדול לליכוד. אם יהיה צורך - בימים הקרובים נעיף אותו״. 

האזינו להקלטה בכאן רשת ב

אתמול נעשה ניסיון להדיח את חבר הכנסת זוהר מתפקיד יו"ר הקואליציה, שהובל בידי חבר הכנסת שלמה קרעי מהליכוד. קבוצת חברי כנסת מהליכוד החלה בגיוס חתימות בדרישה לקיים בחירות להחלפת יו"ר הסיעה והקואליציה, זאת ברקע העימותים האחרונים בתוך הליכוד. ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח עם קרעי, דרש ממנו להפסיק את איסוף החתימות, ואמר כי המהלך לא ראוי.

בריאיון לקלמן ליבסקינד ואסף ליברמן הבוקר, הסביר חבר הכנסת קרעי כי "הקש ששבר את גב הגמל" היה הסנקציות שהטיל אתמול זוהר על חברי קואליציה, שלא הצביעו נגד חוק איסור טיפולי המרה. לדבריו: "הוא פוגע באזרחי ישראל ובשליחות הציבורית שלנו בבריונות. קרעי טען כי הגיבוי שלו זוכה זוהר מראש הממשלה נובע מהטעייה: "מיקי אומר שהכישלון של השבוע שעבר, נגרם בגלל חברי הסיעה, בזמן שזה כישלון שלו כראש קואליציה. כשיתברר לנתניהו שהצדק איתי, הגיבוי לא יהיה כל כך מוחלט". 

האזינו לריאיון המלא עם ח"כ שלמה קרעי בכאן רשת ב 

קרעי ציין כי התנהלותו הבעייתית של יו"ר הקואליציה פוגעת בסופו של דבר בראש הממשלה: "נתניהו נאלץ בסוף להתעסק בדברים קטנוניים. יו"ר קואליציה אמור לתת שקט לראש הממשלה, ולא ליצור שרפות. מיקי אמר בעצמו מה האג'נדה שלו – הכוח, הכבוד והכסף. לא מכיר עוד פוליטיקאי שאומר 'אני מגלומן ורודף בצע'".