הסייעות החשודות

החשד להתעללות בגן ברמלה: הוארך מעצרן של הסייעות

ארבע הסייעות יישהו במעצר עד ל-3 באוגוסט; הותרו לפרסום שמותיהן של שתי סייעות נוספות - אורלי שרגני וחני ננה צצשוילי. השופט בדיון ביקש לצפות בסרטונים מהגן. החוקר המשטרתי: "לאור הראיות שנחשפתי אליהן קיימת מסוכנות"
דניאל אלעזר וצח שפיצן
30 ביולי 2020
09:46
עודכן ב 12:46

בית משפט השלום בראשון לציון האריך היום (חמישי) את מעצרן של ארבע הסייעות שחשודות בהפעלת אלימות כלפי פעוטות בגן ברמלה, בחמישה ימים. השופט ביקש לצפות בסרטונים מהגן, כדי לקבוע לגבי כל חשודה אם להאריך את מעצרה. "לאור הראיות שנחשפתי אליהן קיימת מסוכנות, כולן חשודות באותן עבירות", אמר החוקר המשטרתי בדיון.

נוסף לכך, היום הותרו לפרסום שמותיהן של שתי סייעות נוספות החשודות בהתעללות - אורלי שרגני וחני ננה צצשוילי. זאת לאחר שאתמול פורסומו שמותיהן של רוחמה סעד ונירית סוייד. ארבעתן נעצרו בעקבות תיעודים ממצלמות האבטחה במקום, שאחד מההורים בגן איתר כשהגיע לתקן אותן. 

 ארבעה הסייעת החשודות בהתעללות. מימין: נירית שוויד, רוחמה סעד, חני צצשוילי ואורלי שרגני.

אמה של פעוטה בגן, בת אל אמין כהן, אמרה כי היא מצפה שהמדינה תתמוך במאבק של ההורים. "מצפים שהמדינה תתן להורים את האפשרות לצפות במצלמות הרשת בזמן אמת. זה חסרי ישע שאין עליהם פיקוח. כל אחת שהייתה קופאית יכולה לפתוח גן ולהיות עם הילדים. אף אחד לא יתייחס לילדים שלנו כאילו הם פחית שימורים. כל יומיים שומעים על גננת מתעללת, כל ההורים שפה - שיקרו להם בפנים", אמרה האם. 

במהלך חקירתן הציגו החוקרים בפני החשודות חלק מהסרטונים, ובהן נראות הסייעות תופסות, מושכות ומטילות את הילדים לרצפה וזורקות עליהם חפצים. גורם המעורה בחקירה טען בפני כאן חדשות שרואים בבירור בסרטונים את האלימות כלפי הילדים. 

מתי, הורה לילד מהגן, סיפר: "הן היו זורקות לילדים במבה על הרצפה. הילד שלי עד היום אוכל במבה מהרצפה, הוא צריך טיפול פסיכולוגי בגיל שנתיים. הן דרכו עליהם כשהם ישנו, זרקו להם מגבונים בראש. הן נהנו, סדיסטיות". 

הורה נוסף בגן תיאר חלק מהתיעודים, כפי שנתפסו במצלמות האבטחה: "כל ילד שבוכה מקבל סטירה, קשירת ילדים לכסאות עם חיתול, זורקות חבילת מגבונים על הילדים ובודקות מי פוגעת יותר חזק. מכסות אותן בשמיכות כדי שיישנו ומכסות גם את הפנים שלא יינשמו. נתנו להם מכות סתם ככה בלי סיבה, פתאום כל אחת נותנת סטירה לילד, מאחורה בראש, בפנים. הילד שלי גם נפגע. ראיתי שבארוחת צוהריים הוא נרדם על המגש ומעירים אותו עם סטירה או משפריצים עליו מים. ההורים ראו בסרטון אחר שלא הספקתי לראות שקשרו את הבן שלי לכסא עם ידיים אחורה עם חיתול״.