הסייעות החשודות בהתעללות בגן ברמלה

החשד להתעללות בפעוטון ברמלה: בעלת הגן נחקרה במשטרה

בתום חקירתה שוחררה למעצר בית של שלושה ימים בתנאים מגבילים • היא חשודה בעבירה על חוק הפיקוח על המעונות, כשעל פי החשד, העסיקה את אחת הסייעות שלא כחוק בידיעה שנפתח לה תיק פלילי
הדס גרינברג
31 ביולי 2020
09:16
עודכן ב 20:49

בעלת הפעוטון ברמלה שבו חשודות הסייעות בהתעללות בילדים נחקרה אמש (חמישי) במשטרה. בתום חקירתה היא שוחררה למעצר בית של שלושה ימים בתנאים מגבילים. היא חשודה בעבירה על חוק הפיקוח על המעונות.

גורם המעורה בחקירה אמר לכאן חדשות כי אחת הסייעות החשודות עבדה בגן בזמן שהיה נגדה תיק פתוח בגין אלימות, לא נגד פעוטות. על פי החשד, בעלת הגן העסיקה את הסייעת שלא כחוק בידיעה שנפתח לה תיק פלילי.

אתמול הוארך בחמישה ימים מעצרן של ארבע הסייעות החשודות הפעלת אלימות כלפי פעוטות בגן ברמלה. השופט ביקש לצפות בסרטונים מהגן, כדי לקבוע לגבי כל חשודה אם להאריך את מעצרה. "לאור הראיות שנחשפתי אליהן קיימת מסוכנות, כולן חשודות באותן עבירות", אמר החוקר המשטרתי בדיון. הסייעות החשודות בן אורלי שרגני, חני ננה צצשויל, רוחמה סעד ונירית סוייד. ארבעתן נעצרו בעקבות תיעודים ממצלמות האבטחה במקום, שאחד מההורים בגן איתר כשהגיע לתקן אותן. במוצאי שבת הקרובה מתוכננת הפגנה ברמלה שמארגנים הורי הפעוטות.

אמה של פעוטה בגן, בת אל אמין כהן, אמרה כי היא מצפה שהמדינה תתמוך במאבק של ההורים. "מצפים שהמדינה תתן להורים את האפשרות לצפות במצלמות הרשת בזמן אמת. זה חסרי ישע שאין עליהם פיקוח. כל אחת שהייתה קופאית יכולה לפתוח גן ולהיות עם הילדים. אף אחד לא יתייחס לילדים שלנו כאילו הם פחית שימורים. כל יומיים שומעים על גננת מתעללת, כל ההורים שפה - שיקרו להם בפנים", אמרה האם. 

במהלך חקירתן הציגו החוקרים בפני החשודות חלק מהסרטונים, ובהן נראות הסייעות תופסות, מושכות ומטילות את הילדים לרצפה וזורקות עליהם חפצים. גורם המעורה בחקירה טען בפני כאן חדשות שרואים בבירור בסרטונים את האלימות כלפי הילדים. 

תגיות:
התעללות