יאיר נתניהו
צילום: פלאש 90

מג"ב מפעיל בלוני תצפית סמוך לבתי רה"מ בקיסריה וירושלים

מדובר בבלונים של החטיבה הטקטית במשמר הגבול, שהוצבו כדי לעקוב אחר המתרחש בהפגנות • יאיר נתניהו זומן לדיון בבית משפט, לאחר שקרא להגיע לבתי מפגינים • מאות הפגינו מול בית רה"מ בירושלים, וביתו בקיסריה
כתבי כאן חדשות
31 ביולי 2020
18:56

משמר הגבול הציב בלוני תצפית סמוך לבית ראש הממשלה בקיסריה, כדי לעקוב אחר המתרחש בהפגנות במקום, כך נודע היום (שישי) לכאן חדשות. בלון דומה הוצב גם במוקד ההפגנות בירושלים. מדובר בבלונים של החטיבה הטקטית במשמר הגבול - אמצעי אבטחה שעושים בו שימוש באירועים גדולים.

  בלון התצפית של מג"ב שהוצב מחוץ לבית רה"מ בקיסריה (צילום: חדשות קיסריה)

במקביל, בית משפט השלום בירושלים זימן את בנו של ראש הממשלה יאיר נתניהו לדיון ביום ראשון הקרוב, עקב בקשה של תנועת המחאה נגד ראש הממשלה - "crime minister" - למתן צו נגד נתניהו למניעת הטרדה מאיימת. זאת לאחר שבנו של ראש הממשלה פרסם אתמול בחשבון הטוויטר שלו קריאה להגיע לבתיהם של חברי הוועד המנהל של עמותת "חוזה חדש", המובילים את תנועת המחאה, ופרסם מסמכים של העמותה ובהם פרטיהם של חבריה.

לטענת תנועת המחאה, בעקבות הציוץ של נתניהו , הקריאות לפגוע בחבריי "crime miniser" לא איחרו לבוא בתגובות ובהודעות מאיימות. עורך הדין גונן בן יצחק, מפעילי תנועת המחאה, ציין כי "בית המשפט ראה בחומרה את ההסתה של נתניהו הבן, ולראייה נקבע דיון דחוף ביום ראשון בבוקר".

בתוך כך, מול מעון ראש הממשלה בירושלים הפגינו היום מאות בני אדם בקריאה להתפטרות בנימין נתניהו. המשטרה חסמה חלק מכיכר פריז ואת רחוב בן מימון. גם מול ביתו הפרטי של נתניהו בקיסריה נערכת הפגנה, בה נכחו עשרות מוחים.

המשטרה אישרה היום למארגני המחאה מול מעון ראש הממשלה לקיים במוצאי השבת צעדה במרכז הבירה. במהלך הצעדה מחר בערב ייסגרו לתנועה הרחובות: קינג ג'ורג', הלל, מנשה בן ישראל ואגרון. כמו כן ייחסמו כמה רחובות המובילים אליהם ואפשר שיהיו שיבושי תנועה במרכז ירושלים.

ראש הממשלה כתב היום בעמוד הטוויטר שלו: "כל גילויי ההסתה והשנאה הנוראה בהפגנות השמאל והקריאות לרצח - לא יעצרו אותי מלפעול למענכם ולמען המדינה שלנו".

השתתפו בהכנת הידיעה: ורד פלמן, צח שפיצן, גילי כהן ורועי ינובסקי