טוויטר
צילום: אי-פי

הפריצה לטוויטר: הרשויות עצרו בן 17 מפלורידה

30 אישומים יוגשו נגד הנער בגין הפריצה הגדולה לרשת החברתית לפני כשבועיים. מלבדו נעצרו שני חשודים נוספים
איתמר מרגלית
31 ביולי 2020
23:57

גראהם איוון קלארק, נער בן 17 מפלורידה, נעצר היום (שישי) בפלורידה בגין הפריצה לחשבונות טוויטר לפני כשבועיים. נגד קלארק יוגשו 30 אישומים. מלבדו נעצרו עוד שני חשודים נוספים. 

לפני כשבועיים פצחנים פרצו לחשבונות טוויטר רבים בהם של נשיא ארצות הברית לשעבר ברק אובמה ושל המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית ג'ו ביידן. בציוץ שפורסם בחשבונות הפרוצים נכתב כי על כל סכום שיישלח לחשבון ביטקוין בתוך חצי שעה, יקבל השולח בחזרה סכום כפול.

מתקפת הסייבר גרמה לאלפי גולשים להעביר כסף לחשבון לא ידוע. על פי הדיווחים, הפצחן הרוויח יותר ממאה אלף דולרים. עוד נפרצו במתקפה חשבונות הטוויטר של אילי ההון ביל גייטס ואילון מאסק, הראפר קניה ווסט, חשבון הטוויטר של חברת אפל וכן של ראש עיריית ניו יורק לשעבר מייקל בלומברג.

בהודעה יומיים לאחר הפריצה הגדולה הרשת החברתית אישרה כי הפצחנים השתמשו בכלים פנימיים הנמצאים בשימוש עובדי החברה בלבד. בהודעת החברה פורסם כי הפצחנים הצליחו לבצע מניפולציה על כמה מעובדי החברה, ובכך יכלו להיכנס ל־45 חשבונות של אנשים מפורסמים, לשנות את סיסמאותיהם ולשלוח ציוצים. עוד נכתב בהודעת טוויטר כי רק בשמונה מהחשבונות שנפרצו הורידו הפצחנים את הנתונים האישיים שהופיעו בחשבון הטוויטר.