לשכת הגיוס בירושלים
צילום: אורי לנץ, פלאש 90

בדיקות חום ובלי ליווי משפחות: גיוסי מחזור אוגוסט-ספטמבר יוצאים לדרך

במסגרת ההתאמות למאבק בנגיף קורונה, הונחו המתגייסים להימנע מהשתתפות במסיבות גיוס המוניות, ולא לשהות באזורים בהם קיימת סכנת הדבקה • ראש אכ"א, אלוף מוטי אלמוז: "מבקש מההורים להיות שותפים מלאים בהקפדה על תהליך הגיוס בתנאי קורונה"
משה שטיינמץ
02 באוגוסט 2020
06:01

גיוס מחזור אוגוסט-ספטמבר 2020 יצא היום (ראשון) לדרך. במהלך השבועות הקרובים צפויים לפקוד אלפי מתגייסים חדשים, ילידי שנת 2002, את לשכות הגיוס ברחבי הארץ ומשם אל שרשרת החיול לתחילת שירותם הצבאי. בצה"ל הודיעו כי מועדי הגיוס יתפרסו על מספר ימים רב יותר מאשר במחזורים הקודמים, לצורך שמירה על הנחיות משרד הבריאות למניעת התפשטות נגיף קורונה.

במסגרת ההתאמות למאבק במגפה, המתגייסים התבקשו להימנע מהשתתפות במסיבות גיוס המוניות, לא לשהות באזורים בהם קיימת סכנת הדבקה ולהגיע ללא ליווי משפחות כדי למנוע התקהלויות. בנוסף, בצה"ל הודיעו כי כל מתגייס יעבור בדיקת חום ותשאול מעמיק בנוגע למצבו הבריאותי והתנהלותו בשבועיים הקודמים לגיוס, שבסופו יחתום המתגייס על הצהרת בריאות.

המתגייסים ייסעו באוטובוסים ייעודיים לשרשרת החיול, בהם עד 30 מתגייסים. האוטובוסים ייסעו ישירות אל מתחם הקליטה ושרשרת החיול, בה צומצם מספר התחנות. המעבר בין התחנות יתבצע בהפרדה מתחנות נוספות.

בהגעה לבסיסי ההכשרה, יעברו המתגייסים בדיקות חום, תשאול מעמיק וחתימה על הצהרת בריאות בשנית. הקליטה ליחידות תיעשה בהתאם להנחיות ותוך צמצום ושמירה על מרחק בכל תחנה. הגעתם ויציאתם מהבסיסים תיעשה באמצעות היסעים צבאיים.

בבסיסי ההכשרה הוקם מתחם מבודד בו ישהו הטירונים, הכולל את כלל התשתיות הנדרשות לקיום הטירונות. הפעילויות יתקיימו בקפסולות לפי גודל ההכשרה ולאור ההנחיות המותאמות. גיבושים יתקיימו רק לאחר 14 ימים מהגיוס על מנת לוודא שכלל המשתתפים בהם בריאים.

ראש אגף כוח האדם, אלוף מוטי אלמוז: "מבקש מההורים להיות שותפים מלאים בהקפדה על תהליך הגיוס בתנאי קורונה, לא להגיע ללשכות הגיוס ולעזור לנו לשמור על בריאותם של המתגייסים ועל כושרו המבצעי של צה"ל".