כלי הרכב שנפגע

בתגובה לירי לדרום: צה"ל תקף יעדי טרור של חמאס ברצועת עזה

כיפת ברזל יירטה רקטה, לא דווח על נפגעים. נזק נגרם לכלי רכב בשדרות, תושבים שהגיעו למתחם דרייב אין בעיר נאלצו למצוא מחסה • אזעקות הופעלו בשדרות וביישובים במועצת שער הנגב
איציק זוארץ, גל ברגר
02 באוגוסט 2020
21:03
עודכן ב 01:20

צה"ל תקף הלילה (שני) יעדים של חמאס ברצועת עזה בתגובה לרקטה שנורתה מרצועת עזה אל שטח ישראל שיורטה על ידי מערכת כיפת ברזל. לא דווח על נפגעים, אך נגרם נזק לכלי רכב בשדרות מרסיסי יירוט. בין היתר הותקפו אתר לייצור בטון המשמש לחפירת תשתיות תת קרקעיות, תשתיות תת קרקעיות של ארגון הטרור. 

קודם לכן נשמעו אזעקות בעיר וביישובים במועצה האזורית שער הנגב, ותושבים דיווחו על שמיעת פיצוצים. מצה"ל נמסר כי "ארגון הטרור חמאס נושא באחריות לנעשה ברצועת עזה וממנה, והוא יישא בהשלכות לפעולות הטרור נגד אזרחי ישראל". על פי דיווח פלסטיני, הותקף מוצב במערב חאן יונס שבדרום הרצועה, וכי מטרה נוספת הותקפה ממזרח לחאן יונס. מחמאס נמסר בתגובה לתקיפת צה"ל כי מדוב ב"מסר של הסלמה ותוקפנות".

בשדרות נפתח הערב מתחם "דרייב אין" חדש, ברחבת השוק העירוני. עשרות כלי רכב שהו במתחם בזמן האזעקה, והתושבים נאלצו למצוא מחסה. לא היו נפגעים או נזק לרכוש במתחם. הירי התבצע ברקע כניסתו של מפקד אוגדת עזה החדש לתפקיד - תא"ל נמרוד אלוני, שהחליף את תא"ל אליעזר טולדנו.

לפי דיווחים, אנשי הג'יהאד האסלאמי ביצעו את השיגור סמוך לשעה תשע בערב, לזכרו של בכיר הארגון בהא אבו אל-עטא, שחוסל על ידי ישראל בחודש נובמבר האחרון. אל-עטא נהג לבצע שיגורים בשעה זו מרצועת עזה לישראל. 

הפעם האחרונה שבה נורו רקטות מרצועת עזה אל ישראל היתה לפני חודש: שלוש רקטות נורו מרצועת עזה אל יישובים בעוטף עזה, לא היו נפגעים או נזק. בתגובה, מסוקי קרב ומטוסי קרב של צה"ל תקפו יעדי טרור של חמאס בצפון רצועת עזה, וכן תשתית תת קרקעית של הארגון.