נתניהו בישיבת סיעה
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

נתניהו: החלת הריבונות לא ירדה מהפרק - זה תלוי בבית הלבן

ראש הממשלה התייחס לנושא בחלק הסגור של ישיבת סיעת הליכוד. על סוגיית התקציב אמר בפתח הישיבה: "המשמעות של תקציב דו שנתי - קיצוצים נרחבים"
כתבי כאן חדשות
03 באוגוסט 2020
15:52
עודכן ב 16:44

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס היום (שני) בחלק הסגור של ישיבת סיעת הליכוד לסוגיית הסיפוח: "נושא הריבונות נמצא בוושינגטון, זה לא ירד מהפרק. צריך שהבית הלבן יגבה את זה. הדבר לא ירד מסדר היום". בד בבד, חלק מהגורמים האמריקנים טוענים כי דווקא הם אלו שמחכים לתשובה מראש הממשלה בנושא. 

בישיבת הסיעה נתניהו המשיך לתקוף את המחאות נגדו, וטען כי הן ממומנות על ידי ארגוני שמאל "שמייצרים רעש בגיבוי תקשורתי מטורף וחסר תקדים", כך לדבריו. ראש הממשלה הוסיף כי הקשר בין ההפגנות למשבר קורונה הוא מקרי ואמר כי "ההתגייסות המוחלטת של כלי התקשורת זה סממן של משטרים לא דמוקרטיים. נותנים לגיטימציה לאיומים ברצח ובאלימות שעולים לא רק בפייסבוק אלא בהפגנות עצמן. ראשי האופוזיציה ובראשם לפיד נותנים לזה לגיטימציה מלאה במקום להזהיר נגד ההסתה".

בפתח ישיבת סיעתו אמר נתניהו כי המשמעות של העברת תקציב דו שנתי היא קיצוצים גדולים במשק הישראלי. נתניהו הוסיף כי בכוונתו להביא עוד תוכניות ולתת עוד כסף לאזרחים במטרה להניע את הכלכלה: "זה לא הזמן לקיצוצים זה הזמן להזרים כסף לאזרחים". 

ראש הממשלה התייחס למספר החולי הקורונה הגבוה בישראל ואמר כי ישנן כמה אפשרויות העומדות על הפרק. בין האופציות שנבחנות: סגרים מקומיים על ערים אדומות, סגרים ליליים וסגרים בסוף השבוע. נתניהו הוסיף כי ישנה חשיבות רבה לכך שצה"ל לוקח חלק בקטעית שרשרות ההדבקה. 

מוקדם יותר תקף יו"ר האופוזיציה, יאיר לפיד, את התנהלות הממשלה. בפתח ישיבת סיעת יש עתיד אמר לפיד: "אנחנו במשבר הכלכלי הגדול ביותר מזה שלושה עשורים. לא היה כישלון ניהולי כזה בתולדות המדינה. צריך פרוייקטור כלכלי, כי ממשלה של 36 שרים ו-16 סגני שרים לא תטפל במשבר כלכלי. היא רק מחמירה אותו. ראש הממשלה נכשל. הוא לא מר כלכלה, הוא תקלה. עסוק רק במשפט שלו, בשנאה והסתה והתקפות על התקשורת והמפגינים. הכלכלה הישראלית זקוקה לוודאות. אנשים צריכים להבין מה יקרה פה עוד שבועיים. מה התוכנית לעוד חודשיים".

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, אמר בפתח ישיבת סיעתו כי הוא מעריך שנתניהו "נחוש לקחת אותנו לבחירות חדשות ונצטרך להתמודד בפעם רביעית. לא שאני רואה יציבות אחרי בחירות רביעיות אבל נעשה את המקסימום", אמר ליברמן.

לשאלת כאן חדשות על אמירתו בראיון ברשת ב כי יקראו לעסקים לפתוח בשבת בניגוד לצו הממשלה אם יהיה כזה בסופש הקרוב, אמר ליברמן: "אנחנו מפלגה אחראית ועם כל אי ההסכמה אמרתי שלא נעודד אי ציות לחוקים והחלטות. יחד עם זה אי אפשר לקבל ולהשלים עם החלטה בלתי חוקית בעליל. נתנו שבוע לממשלה להתעשת ולקבל החלטות נכונות. אם לא נראה תיקון עד יום שישי מבחינתנו הוראה לסכור מרכזי קניות היא בלתי חוקית בעליל ןנלך כל הסיעה נסתובב ונעודד עסקים וקונים, ונהיה כל השבת עם העסקים". 

בהכנת הידיעה השתתפו גילי כהן, מיכאל שמש, עמיחי שטיין, יערה שפירא וזאב קם