נתניהו
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

נתניהו מינה יועצת קורונה שאיתה "אין חשש מהדלפות"

מפרוטוקול הדיון לאישור העסקתה של ד"ר לימור סמימיאן-דרש במשרד רה"מ עלה כי לא נבחנו יועצים נוספים, שכן "אין חוקר שמשלב את תחומי ההתמחות" הרלוונטיים
גילי כהן
03 באוגוסט 2020
18:43

מפרוטוקול הדיון שנערך בשבוע שעבר במשרד ראש הממשלה לאישור העסקתה של ד"ר לימור סמימיאן-דרש כיועצת בנושא ההתמודדות עם נגיף הקורונה עולה כי מדובר בייעוץ אישי לראש הממשלה, וכי נתניהו סבור שבשל יחסי האמון המיוחדים בינו ובין ד"ר סמימיאן-דרש, הוא יוכל "להציג בפני היועצת את מחשבותיו המקדמיות והראשוניות ללא חשש מפני הדלפות או שימוש לרעה".

במהלך הדיון בנוגע להעסקתה, אמרה נציגת משרד ראש הממשלה, דרורית שטיינמץ, כי נתניהו רוצה להסתייע בה לצורך הקמת מערך היערכות מדינתי. ד"ר סמימיאן-דרש מתמחה בתחומי הסוציולוגיה, האנתרופולוגיה והמדיניות הציבורית. כשהתברר במהלך הדיון שלא נבחנו יועצים נוספים, הבהירו בלשכת ראש הממשלה כי "ככל הידוע להם אין חוקר שמשלב את תחומי ההתמחות הללו מבין חברי הסגל הבכיר באוניברסיטאות בישראל במחלקות למדיניות ציבורית או לסוציולוגיה". 

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום (שני) בפתח דיון קבינט הקורונה כי רמת התחלואה בישראל היא מהגבוהות בעולם. לדבריו, אלה החדשות הרעות. הוא הוסיף כי "החדשות הטובות הן שבשבועיים האחרונים בערך, אנחנו נמצאים ב'פלאטו'", כלומר, דריכה במקום. "גם אחרי שמתקנים ומשנים את שינוי הבדיקה ומספר הבדיקות בסופי שבוע, עדיין אנחנו כנראה ב'פלאטו'", אמר נתניהו. ראש הממשלה הדגיש שישראל חייבת להפחית את מספר החולים.

קבינט הקורונה הסתיים ללא הכרעות, דיון נוסף יתקיים ביום רביעי, עד אז יידרש הממונה על הקורונה, פרופ' רוני גמזו, להביא הצעות להגבלת התקהלות שכוללות את מכסת האנשים שתתאפשר בכל שטח.