בלסינג אפריפה בן ה-16, היום

"לא שונה מכם": נער הזהב של האתלטיקה הישראלית קיבל אזרחות

בלסינג אפריפה הוא נער בן 16 שנולד להורים שהיגרו מגאנה - והפך בעת האחרונה לאיש המהיר בישראל. בשבוע שעבר זכה אפריפה בשתי מדליות זהב באליפות ישראל באתלטיקה קלה לבוגרים, למרות גילו הצעיר, ומקווה להמשיך ולשבור שיאים נוספים
יואב בורוביץ'
03 באוגוסט 2020
22:40

בלסינג אפריפה בן ה-16 זכה בשבוע שעבר בריצת 100 מטרים ו-200 מטרים גברים באליפות ישראל באתלטיקה. היום (שני) הוא מספר בריאיון בלעדי לכאן חדשות על האפליה והגזענות מהם סבל, על הקושי והפגיעה מכן שנולד בישראל ולא קיבל אזרחות עד לפני כחודש ועל התגברות ואהבה גדולה למדינה בה נולד וגדל.

אפריפה ציין שמעולם לא ביקר אפילו בארץ מוצאם של הוריו, גאנה: "פגע בי שעל אף שנולדתי וגדלתי בארץ לא קיבלתי אזרחות והייתי צריך להיות שונה מכולם. אני מרגיש מאה אחוז ישראלי ורוצה לשרת בצבא". בחודש שעבר, כאמור, קיבל אפריפה אזרחות והודה לכל מי שעזר לו להשיגה: "מודה לשר הספורט, שר הפנים, וגם האגודה שלי ואיגוד האתלטיקה".

אפריפה סיפר שסבל בילדותו מגזענות. "קראו לי 'כושי' ובכל מיני שמות גנאי. שמרתי את זה לעצמי ולא הלכתי לאף אחד כולל להורים. אבל הייתי עצוב ובכיתי מלא", אמר בריאיון.

אפריפה, שקבע את ההישגים הטובים אי פעם לספרינטר ישראלי צעיר, אמר כי הוא רוצה בעתיד לייצג את ישראל באולימפיאדה ובאליפויות עולם ואירופה. "עד עכשיו כשלא הייתה לי אזרחות, לא יכולתי לנסוע לייצג את המדינה. אני שמח שעכשיו זה אפשרי"

לאחר הניצחון בריצת 100 המטרים בשבוע שעבר, סיפר אפריפה לכאן חדשות: "בחיים לא ציפיתי לעשות כזאת תוצאה או לסיים במקום הראשון, בטח לא בגילי. נלחמתי בשיניים כדי להשיג תעודת זהות ישראלית ואני מאושר. מרגיש 100% ישראלי"

תגיות:
ריצה