פינוי הצעירה מבית המלון

"במקום ללכת לחדר האוכל - לקחו אותי לחקירה": אורחת במלון באילת נחשדה כחולת קורונה וסולקה מהעיר

הצעירה שהחלימה מקורונה בשיחה עם כאן חדשות: "הרגשתי מושפלת, לא שווה. אפילו לא הורידו אותנו במעלית. אחרי שבועיים בבית ופעמיים שהייתי בבידוד, הייתי זקוקה לחופש הזה" • מלון קלאב הוטל אילת הזמין את המשפחה להשלים את חופשתה
איציק זוארץ
04 באוגוסט 2020
19:11

"התארגנתי ליציאה, התאפרתי ונעלתי נעלי עקב, רציתי ללכת למסעדה לבלות עם המשפחה שלי, ובמקום ללכת למסעדה - אני הולכת לחקירה", כך מספרת א', שנחשדה כחולת קורונה וסולקה מאילת עם בני משפחתה.

עוד היא אומרת: זו תחושה לא נעימה בכלל, לא כיף. הרגשתי מושפלת, לא שווה, אפילו לא הורידו אותנו במעלית, התייחסו אלינו כאילו אני לא יודעת מה. אחרי שבועיים שאני בבית ופעמיים הייתי בבידוד הייתי זקוקה לחופש הזה".

המשטרה עיכבה את א', שנפשה במלון קלאב הוטל בעיר יחד עם בני משפחתה, בחשד שהיא חולה מחויבת בידוד, אך היא טענה שמקופת החולים שלה נמסר כי היא סיימה בידוד - זאת בניגוד למה שמצוין במערכת משרד הבריאות. ‬

"בשמונה בערב אני מקבלת טלפון ממשטרת לוד", היא אומרת. "'היי א׳, מה קורה? את בבית?' עניתי שאני באילת, 'מה את עושה באילת? את חולה מאומתת', אמרתי להם 'הייתי חולה, עכשיו לא. שאלו מי נתן לי אישור, השבתי שהרופאה שלי.

"אחרי רבע שעה בערך שוטרים דפקו בדלת במלון ולקחו אותי לחקירה. הם אמרו לאבא שלי שיש להם חצי שעה לארוז ולעזוב את אילת, לא רק את המלון. וכולם מסתכלים. ממש לא כיף - כל האנשים במלון עשו מהומה והסתכלו עלינו".

אביה של א' הוסיף: "פתאום דפקו בדלת ואז ראיתי כמה שוטרים - כאילו התרחש רצח, הגיעו גם מהאבטחה של המלון. אמרתי להם 'חבר'ה, אני אתכם, אנחנו שומרים על החוק ועל בריאות הציבור', לקחו את הילדה לחקירה ואמרו שיש לנו חצי שעה להתפנות מהמלון. הגענו הביתה לפנות בוקר, אני לא רוצה לתאר את המצב או את ההרגשה. דיברנו עם הרופאה שאמרה שיש לנו אישור לצאת, שלחנו את האישור למשטרת אילת, ורק אז אמרו לנו 'מבחינתנו הכל סגור אתם יכולים להסתובב חופשי".

בריאיון לכאן הלילה בכאן רשת ב סיפרה אחת מבנות המשפחה כי מלון קלאב הוטל אילת הזמין אותם להשלים את חופשתם.