נתניהו
פלאש 90

המשטרה: מאחורי הפרופיל "דנה רון" שהסית נגד רה"מ - תושבת חוץ שלא מתגוררת בארץ

לאחר שאותרה המשתמשת שהפעילה את הפרופיל הפיקטיבי בפייסבוק, שהוסר לאחר ההסתה, הגיב נתניהו: מודה למשטרה על איתור המשתמשת. מצפה ממנהיגי השמאל לפיד ועודה שיגנו את ההסתה הנוראית הזאת
רועי ינובסקי
04 באוגוסט 2020
20:43
עודכן ב 20:45

המשטרה הודיעה הערב (שלישי) כי אותרה המשתמשת שעומדת מאחורי הפרופיל הפיקטיבי "דנה רון" שהסית נגד ראש הממשלה בנימין נתניהו, וכי מדובר בתושבת חוץ שאינה מתגוררת בישראל כבר זמן רב. 

"עם היוודע דבר קיומו של פרסום בפייסבוק הקורא לפגיעה בראש הממשלה, תחת שם המשתמש 'dana ron', נפתחה ביחידת הסייבר בלהב 433 בדיקה לאיתור החשודים באישור המשנה לפרקליט המדינה, נוכח העובדה שמדובר בביטוי המעלה חשד לעבירה של הסתה לאלימות", נמסר מהמשטרה. "לאחר ביצוע מספר פעולות חקירה עלה כי מי שעומדת מאחורי הפרסום היא תושבת חוץ, שאינה מתגוררת בישראל מזה זמן רב. משטרת ישראל, בתיאום עם פרקליטות המדינה, ממשיכה בהליך הבדיקה".

נתניהו מסר לאחר הודעת המשטרה: "מודה למשטרת ישראל על איתור המשתמשת שהסיתה נגדי בפייסבוק ומקווה שימצו איתה את הדין. הסתה לרצח - מחוץ לתחום. אני אפילו לא מצפה להתנצלות מהתקשורת שטענה שמדובר ב'בוט' שאני הפעלתי, אבל אני כן מצפה ממנהיגי השמאל לפיד ועודה שיגנו את ההסתה הנוראית הזאת".

 הפוסט של ראש הממשלה והתגובה המסיתה של המשתמש הפיקטיבי

בשבוע שעבר פורסמה תגובה בפייסבוק שבה נכתב "את ביבי צריך להוריד רק בכח. דיקטטורים מזיזים רק עם כדור בראש". ראש הממשלה הגיב לדברים וכתב כי יגיש תלונה נגד איום ההסתה. 

מדוברות פייסבוק נמסר לאחר הדברים שכתב נתניהו: "מבדיקה שערכו הצוותים הגלובליים שלנו בחו״ל עולה כי החשבון המדובר הינו חשבון פיקטיבי, ועל כן הוא הוסר לאלתר מן הפלטפורמה. כמו כן התגובה עצמה מפרה את המדיניות שלנו סביב קריאה לאלימות ועל כן הוסרה גם היא, יחד עם הפרופיל באמצעותו היא נכתבה".

בחדשות הערב בכאן 11 פורסם בשבוע שעבר כי חקירת דברי ההסתה נפתחה באישור המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, ומחלקת הסייבר במשטרה צפויה לבחון גם את הפרופיל המזויף. עד כה, בישראל לא נפתחו חקירות של עמודי פייסבוק מזויפים בהקשר פוליטי. עבירה כזו כשלעצמה, לפי החוק, אמנם נחשבת כפשע, אך יש להוכיח שנגרם נזק - רף גבוה מאוד.