קניון סגור
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

הכשרות, מענקים ותמריצים: התוכנית החדשה של משרד העבודה והרווחה

המשרד השיק תוכנית להכשרה מקצועית בעלת של מיליארד שקלים. על פי התחזיות, בסוף שנת 2020 יהיו בישראל חצי מיליון מובטלים, ומטרת התוכנית היא להחזיר למעגל העבודה כמאה אלף מהם
נופר משה פרדו
05 באוגוסט 2020
13:55

משרד העבודה והרווחה השיק היום (רביעי) תוכנית חדשה להכשרה מקצועית בעלות של מיליארד שקלים. על פי התחזיות, בסוף שנת 2020 יהיו בישראל חצי מיליון מובטלים, ומטרת התוכנית היא להחזיר למעגל העבודה כמאה אלף מהם.

במסגרתה, מי שיעברו הכשרות מקצועיות יקבלו דמי קיום, מענקי התמדה, סיוע במימון מסגרות לילדים קטנים ועוד. גם למעסיקים יינתנו תמריצים. על פי הנתונים של משרד העבודה והרווחה, עיקר הנפגעים במשבר קורונה הם צעירים בני 25 עד 29, חסרי השכלה אקדמית, נשים צעירות, ערבים וחרדים.

התמריצים שיינתנו למעסיקים: המודל הגרמני - סבסוד השכר לעובדים שצומצמה משרתם, מימון שכר מתלמד בתרופת ההכשרה אצל המעסיק ומענק על קליטת עוד שעבר הכשרה אחרי שישה חודשים. מעסיקים שיחזירו עובדים מחל"ת יקבלו הכשרה על חשבון המדינה.

שר העבודה והרווחה איציק שמולי: ״התוכנית הלאומית להכשרות מקצועיות היא מהלך אסטרטגי מרכזי. ביכולתנו להניע מחדש את המשק ולתת לאלפי ישראלים שאיבדו את מקור פרנסתם הזדמנות מחודשת לשילוב במקצועות אטרקטיבים ובשכר גבוה. מול אתגרי האבטלה הגואה ובעיית הפריון הנמוך שמלווה אותנו כבר שנים, התשובה היא התוכנית הזו, שתוכל לחלץ רבים ממצבם ולשפר גם את ביצועי המשק".