זירת האסון בנמל ביירות, אתמול
צילום: אי-פי

השר אלקין: אין חשש בישראל לאירוע דומה לזה שהיה בביירות

לדברי השר ריקון מכל האמוניה במפרץ חיפה הוריד את הסכנה מסדר היום. אלקין ששימש עד לאחרונה כשר להגנת הסביבה, הוסיף כי אין במפרץ רמת סיכון שמתקרבת לסדרי הגודל של אלו שהיו בביירות
יעקב אייכלר | כאן הלילה
06 באוגוסט 2020
00:27

השר זאב אלקין מעריך שאין חשש שאירוע דומה לפיצוץ שאירע בביירות יתרחש בישראל. אלקין שעמד בראש המשרד להגנת הסביבה עד לאחרונה, אמר הלילה (רביעי) בריאיון ליעקב אייכלר בכאן רשת ב, כי הודות לריקון מכל האמוניה במפרץ חיפה בתקופת כהונתו, החשש שיקרה משהו דומה לזה שאירע בביירות - ירד מסדר היום.

לדבריו, סקר סיכונים שבוצע במפרץ חיפה בזמן כהונתו בתפקיד השר להגנת הסביבה, זיהה את כל מקורות הסיכונים ובדק את רמת הסיכון של כל אחד מהם. השר אמר בריאיון כי על פי חוות הדעת המקצועית שהוצגה אין במפרץ רמת סיכון שמתקרבת לסדרי הגודל של אלו שהיו בביירות. עם זאת, אמר אלקין כי מפרץ חיפה הוא מקום מורכב שדורש טיפול, כמו גם סוגיית החומרים המסוכנים.

האזינו לריאיון עם השר אלקין בכאן רשת ב

הערב פורסם בכאן 11 כי ישראל במגעים מתקדמים להעברת ציוד ספציפי ללבנון - בתיווך האו"ם. על פי הפרסום בחדשות הערב פועלים גורמים רשמיים בישראל בנושא, בעקבות שיחות שנערכו עם גורמי או"ם. עוד פורסם כי ישראל העבירה לנציגי צרפת וקפריסין הצעות נוספות להעברת ציוד רפואי וסיוע ללבנון.

על הציוד שיישלח מתכוונים בישראל להשאיר סממנים בעברית, כדי שבלבנון ידעו שמדובר בסיוע כחול לבן. מוקדם יותר סיפר גורם בכוח האו"ם לדרום לבנון, יוניפי"ל, לכאן חדשות כי הצעת הסיוע של ישראל ללבנון שהוגשה אמש התקבלה על ידי הממשלה, אולם זו טרם הגיבה לה באופן רשמי.