רונן ביטי בבית משפט השלום בכפר סבא

אביה של עדי ביטי ירצה תשעה חודשי עבודות שירות

נוסף לכך, על רונן ביטי נגזר מאסר על תנאי של 20 חודשים, ופיצוי כספי לקורבנות העבירה. דרישת התביעה לארבע שנות מאסר נדחתה. ביטי הורשע בביצוע מעשים מגונים והטרדות מיניות בנערות שהעריצו את בתו
אורלי אלקלעי
06 באוגוסט 2020
10:23

בית משפט השלום בכפר סבא גזר הבוקר (חמישי) על רונן ביטי, אביה של כוכבת הילדים עדי ביטי, תשעה חודשי עבודות שירות. נוסף לכך, על ביטי נגזר מאסר על תנאי של 20 חודשים, ופיצוי כספי לקורבנות העבירה. דרישת התביעה לארבע שנות מאסר נדחתה. 

ביטי הורשע לפני שנה בביצוע עבירות של מעשים מגונים והטרדות מיניות בנערות שהעריצו את בתו, חלקן היו מתחת לגיל 14. ביטי הודה במסגרת הסדר הטיעון, שאותו הציגו הצדדים לבית המשפט. עורך דינו, אבי חימי, אמר לאחר השמעת גגזר הדין: "נתחיל בבקשת סליחה ומחילה מהצעירות. גזר הדין מדוד, מאוזן ומעמיק. יש מי שסבור שהעונש מקל - לא כך הדבר. משפחתו של הנאשם נהרסה, עיסוקו כמוציא לפועל נשלל ממנו. כבר שנתיים וחצי שהוא ספון בביתו, הוא הלך לטיפול ארוך מרצונו, למד והכיר בחטאו". 

אביה של אחת מהנפגעות תקף את ההחלטה לאחר השמעת גזר הדין ואמר: "מערכת המשפט בגדה באמון הקורבנות ובאמון אזרחי ישראל, ביכולתה להרחיק עברייני מין מורשעים מהחברה. גזר הדין המביש, המכפיר ואף הפוגעני כלפי הנפגעות הינו שערוריה ויביא לכך שעבריינים נוספים ימשיכו לפעול במרחבי המרשתת. שיקול הדעת של בית המשפט בדבר יכולת השיקום של העבריין על פני מתן הגנה לנפגעות הוא מקומם ומחפיר. בית המשפט תפקידו לגזור צדק, ולא לתת לעבריין מין לחזור לציבור". 

לפני שש שנים הקים האב קבוצת ווטסאפ בשם "ביטי אימפריה" שבה היו חברות כ-70 קטינות שמעריצות את בתו. אחרי ששכנע אותן לעבור לאפליקציית טלגרם, שממנה אי אפשר להוציא תיעוד של השיחות, נהג ביטי לשאול אותן אם קיימו יחסי מין, שלח לחלקן תמונות וצילומי וידאו שלו מבצע מעשים מיניים בעצמו, והציע לחלקן לבצע בעצמן מעשים מיניים. עוד ביקש ביטי מאחת הקטינות לבצע בו מעשים מיניים.

בהמשך, חלק מהקטינות פתחו קבוצת ווטסאפ שבה חשפו בפני אשתו של ביטי את מעשיו, והוא בתגובה שלח הודעה קולית בקבוצה ובה איים על שתיים מהן. עבירת האיומים שיוחסה לו הושמטה מכתב האישום המתוקן. בבית המשפט אמר ביטי: ״אני מביע חרטה עמוקה על הצעדים הלא ראויים הללו״. עוד בטרם פסק הדין, שילם ביטי פיצויים לשבע קטינות שנכללו בכתב האישום בסך של כ-100 אלף שקלים. 

"גזר הדין לא מעודד נערות ונשים להתלונן"

בתגובה לגזר הדין אומרת יו"ר נעמת חגית פאר: ״מדובר במסר בעייתי מאד שמעביר בית המשפט אל מול מסכת של הטרדות סדרתיות נגד נערות צעירות. ישראל היא מדינת חוק ואנו מכבדים את ההחלטה, אך לא מסכימים איתה. מעבר לכך שהעונש שנגזר לא תואם את חומרת העבירות- נדרשת הרתעה מול עבריינים פוטנציאליים. במקביל, גזר דין שכזה, כמו גזר הדין בעניינו של השחקן משה איבגי, הוא עוד סמן, שבוודאי לא תורם לעידוד נערות ונשים במצב דומה לאזור אומץ ולהתלונן״.