מוחמד שלבי הנאשם בפגיעה מינית בנשים
צילום מסך

בן 28 נאשם ב-7 מקרים של מעשים מגונים בחופי הכנרת

החקירה נפתחה לאחר שבת 12 הותקפה בחוף לפני כחודש. בעקבות המקרה הגיעו למשטרה תלונות נוספות נגד הנאשם
אורלי אלקלעי
06 באוגוסט 2020
10:27

כתב אישום הוגש היום (חמישי) נגד מוחמד שלבי בן ה-28 מאיכסל בגין שני מקרים של ביצוע מעשה מגונה וחמישה מקרים של ניסיון למעשה מגונה בחופי הכנרת. החקירה בנושא החלה לאחר שילדה בת 12 הותקפה בחוף "צינברי" בכנרת לפני כחודש. במהלך החקירה התגלו מקרים נוספים של ניסיון פגיעה בנשים בהם היה מעורב שלבי. כעת הבשילו הדברים להגשת כתב אישום.

זהות החשוד התגלתה בעקבות בדיקת עקבות DNA שנותרו בזירה בחוף "צינברי" והוא נעצר תוך ימים. עם מעצרו החלו החוקרים להתחקות אחר תנועותיו תוך סריקת מאות שעות של צילומים ממצלמות אבטחה שונות ואיכוני טלפון נייד וגילו תבנית פעולה קבועה - החשוד היה נוהג להגיע בכל יום שישי בין השעות 22:00-23:00 בלילה אל חופי הכנרת ומחפש קורבנות שישנו באוהלים,  במהלך הלילה, בדרך כלל לאחר השעה 03:00, היה נכנס לאוהל ומנסה לבצע בקורבנות, קטינות במרבית המקרים, את זממו בשעה שישנו.

חוקרי המשטרה פנו אל הציבור בבקשה לדיווח על מקרים דומים והמידע שהתקבל מהציבור בשילוב בדיקת מצלמות אבטחה בחופים והתחקות אחר תנועות החשוד העלו את מניין מקרי התקיפה לשבעה מקרים, שבוצעו במהלך חמש לילות בחופים "כורסי", "צינברי" ו- "גופרה". מעצרו הוארך היום עד תום ההליכים.