ישראל כ"ץ
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

כ"ץ על המשבר הקואליציוני והתקציב: מי כשחתם על ההסכם עשה טעות - נתניהו טעה

בריאיון לכאן רשת ב אמר שר האוצר כי "שני הצדדים חתמו על דברים וצריך לתקן אותם. אי אפשר לנהל מדינה עם שני ראשי ממשלה"
אליטוב וארליך
06 באוגוסט 2020
19:37

שר האוצר ישראל כ"ץ התייחס הערב (חמישי) למשבר הקואליציוני סביב סוגיית התקציב, ובריאיון לאריה ארליך ויוסי אליטוב בכאן רשת ב אמר ההסכם הקואליציוני בין הליכוד לכחול לבן הוא טעות. "שני הצדדים חתמו על דברים וצריך לתקן אותם", אמר שר האוצר. "מי שחתם על ההסכם הזה עשה טעות - נתניהו טעה. בניהול המדינה יש לראש הממשלה מכשולים קשים מאוד. אי אפשר לנהל מדינה עם שני ראשי ממשלה".

האזינו לריאיון עם השר ישראל כ"ץ

עוד אמר כ"ץ כי "במסגרת הדיונים שהתקיימו עם כל הגורמים המקצועיים, קיבלתי חוות דעת שצריך להכין תקציב בנפרד. למה? כי האופי של התקציב בשנה הבאה יהיה שונה".

מוקדם יותר היום ראשי הסיעות החרדיות - אריה דרעי, יעקב ליצמן ומשה גפני - פרסמו הודעה משותפת, לפיה הם מתנגדים נחרצות להקדמת הבחירות ואין בכוונתם לשתף פעולה עם אף יוזמה למהלך כזה. בהודעה שהעבירו לראש הממשלה בנימין נתניהו וראש הממשלה החליפי בני גנץ, כתבו: "העברת תקציב המדינה הינה צו השעה".

עוד נמסר מדרעי, ליצמן וגפני: "אזרחי ישראל מתמודדים בימים אלה עם בעיות קשות, בריאותיות וכלכליות, ועצם המחשבה ללכת למערכת בחירות בעת הזאת הינה טירוף מוחלט. קוראים לנתניהו ולגנץ, לגלות אחריות לאומית, להתכנס יחדיו על מנת להגיע לפתרון מוסכם ומניעת הליכה לבחירות מיותרות".

בשיחה בין גנץ לליצמן, אמר יו"ר כחול לבן על העימותים מול הליכוד: "שותפות אמיתית עושים לאורך תקופה ארוכה, צריך לעמוד בהסכם הקואליציוני". ליצמן השיב: "בשותפות הארוכה שלנו עם ראש הממשלה הוא אכל צפרדעים שלנו ואנחנו שלו. יש מהמורות".