בנימין נתניהו ונפתלי בנט
צילום: יונתן זינדל פלאש 90

סקר כאן חדשות: הליכוד נחלש ל-30 מנדטים, בנט מתחזק, רק 10% סבורים שגנץ ראוי להיות רה"מ

על רקע המשבר בממשלה: כחול לבן זוכה ל-12 מנדטים, יש עתיד ל-17. הרשימה המשותפת מתחזקת במנדט אחד. גוש הימין זוכה ל-62 מנדטים. 62% לא מרוצים מתפקוד נתניהו במשבר
ליאל קייזר
06 באוגוסט 2020
20:15

שאלת הבחירות הנוספות מרחפת באוויר כשהליכוד וכחול לבן לא מצליחות להגיע להסכמות בנוגע לתקציב, ומשבר הקורונה נמשך. מסקר שפורסם הערב (חמישי) בחדשות הערב בכאן 11 עולה שאם הבחירות היו נערכות היום, הליכוד ייחלש בשישה מנדטים ויקבל 30 מושבים בכנסת. המפלגה השנייה בגודלה לפי הסקר היא יש עתיד עם 17 מנדטים.

לפי הסקר שנערך על ידי מכון "קאנטאר", הרשימה המשותפת תישאר השלישית בגודלה ותתחזק ל-16 מנדטים. מי שמזנקת היא ימינה בראשותו של נפתלי בנט שזוכה בסקר ל-15 מנדטים, לעומת 6 מנדטים בלבד כיום. כחול לבן צונחת ל-12. אחריהן – ש"ס עם 9 מנדטים ויהדות התורה עם 8. ישראל ביתנו מקבלת בסקר 7 מקומות בכנסת ומרצ היא המפלגה הקטנה ביותר עם 6. העבודה, הבית היהודי, גשר, עוצמה יהודית ודרך ארץ – לא עוברות את אחוז החסימה.

גוש הימין-חרדים זוכה לפי הסקר ל-62 מנדטים ויש לו רוב להקמת ממשלה, אם הבחירות היו מתקיימות היום. גוש המרכז-שמאל עם 51 מנדטים, כשליברמן הפעם לא מתפקד כלשון מאזניים עם 7 המנדטים שלו.

בתשובה לשאלה מי מתאים יותר לעמוד בראש ממשלת ישראל, השיבו 37% כי ראש הממשלה נתניהו הוא המועמד המתאים. 19% הביעו תמיכה ביושב ראש ימינה נפתלי בנט, 15% ענו כי יאיר לפיד הוא שמתאים להיות ראש הממשלה. 10% מהנשאלים תמכו בראש הממשלה החליפי גנץ.

כמו כן, 62% מהמשיבים לסקר ענו כי הם אינם מרוצים מתפקודו של ראש הממשלה נתניהו במשבר. לעומתם 31% טענו שהם מרוצים. בקרב מצביעי הליכוד ישנה שביעות רצון גדולה יותר מהתפקוד, 78%, אם בקרב מצביעי מפלגות אחרות ישנו חוסר שביעות גורף.

בתוך כך, בסקר נבדק מה חושב הציבור על הסיוע שהוצע ללבנון ועל הארת בניין עיריית תל אביב בצבעי הדגל הלבנוני. 58% מהנשאלים ענו כי הם תומכים במתן סיוע רפואי הומניטרי לשכנה מצפון. 22% התנגדו לכך, ו-15% לא תומכים במתן סיוע - אך גם לא מתנגדים. אך במהלך התל אביבי ישנם הרבה פחות תומכים: רק 31% מהנשאלים תמכו במחווה, 45% השיבו כי הם מתנגדים.

הסקר נערך היום בקרב 599 משיבים במדגם ארצי של האוכלוסייה בגילאי 18 ומעלה. מספר האנשים שהתבקשו לענות על הסקר הוא 2,335 איש וטעות הדגימה היא 4.4%.