צה"ל בגבול לבנון
צילום: דוד כהן, פלאש 90

צה"ל: הפלנו הלילה רחפן לישראל באזור החרמון מלבנון

מדובר צה"ל נמסר שהרחפן היה במעקב הכוחות ובמקום נפילתו נערכות סריקות. מוקדם יותר נשמעו אזעקות שווא בגליל, עקב כלי טיס בלתי מאויש של צה"ל שטס במרחב וזוהה בשוגג כעוין
כתבי כאן חדשות
07 באוגוסט 2020
08:44
עודכן ב 17:14

צה"ל הפיל הלילה (שישי) רחפן שחדר לשטח ישראל באזור החרמון מכיוון גבול לבנון. הרחפן היה במעקב הכוחות ונערכות סריקות במקום נפילתו. מדובר צה"ל נמסר כי הצבא נמצא במוכנות גבוהה בזירה הצפונית ולא יאפשר כל הפרה של ריבונות מדינת ישראל.

מוקדם יותר נשמעו אזעקות בכמה יישובים בגליל המערבי. מצה"ל נמסר כי האזעקות הופעלו עקב כלי טיס בלתי מאויש של צה"ל שטס במרחב וזוהה בשוגג כעוין. היישובים שבהם נשמעה האזעקה הם: אבירים, אלקוש, חורפיש, נטועה, פסוטה, פקיעין, צבעון, צוריאל, דוב"ב, מתת וסאסא.

סבב המתיחות הנוכחי בין ישראל לחיזבאללה החל ב-20 ביולי, כשפעיל הארגון וכן לוחמי מיליציות איראניות נהרגו בתקיפה אווירית שיוחסה לישראל. שבוע לאחר מכן הודיע צה"ל כי סיכל ניסיון חדירה של חמושים לאזור הר דוב. השבוע סוכל ניסיון הנחת מטענים בגבול הגולן, אירוע שלפי צה"ל אינו קשור באופן ישיר לחיזבאללה.

אתמול החליט הרמטכ"ל אביב כוכבי על שימור הכוננות הגבוהה בגבול הצפון. עם זאת, על רקע האסון בביירות עלתה השבוע ההערכה בישראל שירדה הסבירות שנסראללה יממש את איומיו לפגוע בישראל. בישראל מניחים שמאמצי חיזבאללה יופנו לעניינים פנימיים בתוך לבנון, והסיכון בעימות נגד ישראל הוא גבוה מדי אחרי האסון.

השתתפו בהכנת הידיעה: רועי שרון, רובי המרשלג וכרמלה מנשה

תגיות:
לבנון