מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה
-

נסראללה על האסון בלבנון: אין לנו נשק בנמל, נעשה לנו עוול

מנהיג חיזבאללה התייחס לפיצוץ בנמל ביירות השבוע: "אין לנו רובה או כדור". נסראללה הוסיף: "יש לנו הרוגים באסון, אנחנו לא מנהלים את נמל ביירות. מכירים את נמל חיפה טוב יותר". יעלון לאתר סעודי: האסון כתוצאה מפיצוץ במחסן נשק של ארגון חיזבאללה
גל ברגר, רועי קייס ואלון אמיצי
07 באוגוסט 2020
17:34
עודכן ב 19:52

על רקע המתיחות הגוברת בין ישראל לארגון הטרור חיזבאללה והפיצוץ שאירע השבוע בנמל ביירות, נשא היום (שישי) מזכ"ל חיזבאללה חסן נסראללה נאום בלבנון. נסראללה, טען כי עשו לארגון הטרור עוול כשטענו שיש לו מחסן טילים או נשק בנמל ביירות. "אין לנו שם נשק. אין לנו שם רובה או כדור. אין לנו שם כלום", הבהיר.

נסראללה אמר כי יש בשורות חיזבאללה הרוגים ופצועים בעקבות האסון. "אנחנו מכירים את נמל חיפה יותר טוב מאשר את נמל ביירות. נמל ביירות לא באחריותנו. אבל נמל חיפה הוא חלק מהאסטרטגיה ההגנתית של לבנון", הוסיף המנהיג של ארגון הטרור.

בתוך כך, בריאיון לאתר האינטרנט הסעודי "אילאף", טען שר הביטחון לשעבר משה (בוגי) יעלון כי מקור הפיצוץ שאירע בנמל ביירות הוא בפיצוץ מחסן נשק של חיזבאללה שהיה בסמוך למחסנים בהם הוחזק האמוניום החנקתי. לדבריו "חיזבאללה שולט בנמל ושום דבר לא עובר בו ללא הסכמתו".

יעלון הוסיף כי הארגון מאכסן נשק במקומות רבים ומאוכלסים בלבנון וכי ישראל הזהירה על כך בעבר. עוד אמר יעלון כי החומר הכימי נתפס בעבר אצל חוליות חיזבאללה בגרמניה, בקפריסין ובכווית וכי הוא משמש את הארגון להכנת חומרי נפץ.

מוקדם יותר היום אמר נשיא לבנון מישל עאון בתדרוך לכתבים כי סיבת הפיצוץ שהיה בנמל ביירות אינה ידועה. עאון הוסיף כי ביקש אתמול בפגישתו עם נשיא צרפת עמנואל מקרון תמונות לוויין של הנמל ביום הפיצוץ, כדי לבחון אם נגרם מהתערבות של גורם זר, ממתקפה של טיל או שמא מדובר בהזנחה של הרשויות בלבנון. לדבריו, צפויים שינויים פוליטיים בלבנון. היום בצוהריים נמסר כי מניין ההרוגים בפיצוץ שהיה לפני שלושה ימים עלה ל-154.