בית אבות משען בבאר שבע, ארכיון
צילום: כאן חדשות

פרויקט "מגן אבות ואימהות" סיכל התפרצות קורונה נרחבת בבתי אבות

ב-61 מוסדות גריאטריים נמצאו 80 מטפלים שלא ידעו כלל כי חלו בנגיף. למרות ההצלחה, בחודש החולף מתו מהנגיף לא פחות מ-79 קשישים
מרדכי גילת
07 באוגוסט 2020
20:35

מאז שיצאה לפועל תוכנית "מגן אבות ואימהות" ובמסגרתה ההחלטה לערוך בדיקת קורונה שבועית לצוותים הסיעודיים והרפואיים בבתי אבות ומרכזים גריאטריים ציבוריים, סוכלה התפרצות משמעותית של הנגיף. פרשננו מרדכי גילת פרסם הערב (שישי) בתוכנית "השבוע" בכאן 11 כי ב-61 מוסדות גריאטריים נמצאו 80 מטפלים שלא ידעו כלל כי חלו בנגיף.

בנוסף, במוסד גריאטרי באזור רחובות התגלו לפני כמה שבועות 80 חולים בנגיף קורונה, מתוך 200 קשישים המאושפזים בו. עשרה מהם נפטרו. על פי הפרסום, כל האחרים טופלו בידי אנשי הצוות שרובם נשארו ללון במוסד וסייעו לחולים להחלים. למרות ההצלחה, בחודש החולף מתו מנגיף קורונה 79 קשישים.

לפני כשלושה שבועות פורסם בכאן חדשות כי משרד הבריאות החליט שכל העובדים של המרכזים הגריאטריים ובתי האבות בישראל, הציבוריים והפרטיים, יחוייבו לעבור בדיקת קורונה אחת לשבוע. מי שהחליט על הצעד הוא ראש פרויקט "מגן אבות ואמהות", פרופסור נמרוד מימון, בהסכמת הנהלת המשרד. מימון יזם את המהלך "המהפכני" אחרי שהתברר כי מי שהעבירו את הנגיף וגרמו לתחלואה גדולה בבתי האבות היו עובדי הצוות הסיעודי והרפואי.