ליאת בן ארי
צילום: מארק ישראל סלם, פלאש 90

בכירים במערכת האכיפה: להגביר את אבטחת ליאת בן ארי

הפרקליטות: השיח ברשתות החברתיות מלמד על "ניסיונות להלך אימים" על התובעת במשפט רה"מ, ולרפות את ידיה באמצעות "פרסומים כוזבים" • היועמ"ש לא יצטרף לעתירה נגד צירופו של עו"ד בן צור לצוות ההגנה של נתניהו
השבוע
07 באוגוסט 2020
21:54

בכירים במערכת אכיפת החוק טוענים כי יש להגביר את האבטחה סביב התובעת במשפט ראש הממשלה בנימין נתניהו, המשנה לפרקליט המדינה ליאת בן ארי. כך פרסם הערב (שישי) פרשננו מרדכי גילת בתוכנית "השבוע" בכאן 11. על פי הודעת הפרקליטות לבית המשפט, החומר שנאסף ברשתות החברתיות של חלק מתומכי ראש הממשלה, מלמד על "ניסיונות להלך אימים" על בן ארי ולרפות את ידיה באמצעות "פרסומים כוזבים" על מנת להשפיע על החלטותיה ואולי לגרום להתפטרותה.

פרקליטות מחוז תל אביב פנתה אתמול לבית המשפט בבקשה להוצאת "צו מניעת הטרדה מאיימת" נגד פעילה מרכזית בקבוצת פעילים, תומכי נתניהו, וקיבלה צו זמני עד לדיון בבקשה ביום שני הקרוב. בפרקליטות טוענים כי במסגרת ההפגנות שנערכות מדי ערב ליד ביתה של הפרקליטה, מארגנת ההפגנות "מפיצה טענה כוזבת כאילו בנה של בן ארי תקף שוטר בהפגנה נגדה". 

בנושא משפט נתניהו עצמו, בתוכנית דווח כי ליועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט אין כוונה להתנגד לצירוף של עורך הדין בועז בן צור לצוות ההגנה של נתניהו. דווח גם כי אין למנדלבליט כוונה לתמוך בעתירה שהגישה שלשום התנועה לאיכות השלטון, לפיה בן צור, שייצג שני עדי תביעה מרכזיים בתיק 1000 ובתיק 2000, ארנון מילצן והעוזרת שלו הדס קליין, אינו יכול לייצג את נתניהו בתיק 4000. אף שיש לכאורה ממש בעתירה הזאת, צפוי היועץ המשפטי לממשלה לבקש לדחות אותה כדי לא לאפשר לנתניהו לחזור על טענותיו שהמדינה מונעת ממנו הגנה משפטית ראויה.