צרור הבלונים באשכול
צילום: דוברות המשטרה

דיווח: "הסלמה בגבול עזה בימים הקרובים"

יום שלישי ברציפות: צרור בלונים עם מטען אותר בעוטף עזה, חבלנים במקום. אתמול שריפה פרצה באזור קיבוץ ניר עם שבעוטף עזה. נבדק שבלון תבערה שהופרח מהרצועה הוא הגורם לדליקה
גל ברגר ואיציק זוארץ
08 באוגוסט 2020
10:10
עודכן ב 11:17

העיתון הלבנוני אלאחבאר דיווח היום (שבת) ממקורות עלומים כי השקט בגבול ישראל-עזה עומד להסתיים, וההסלמה לאורך הגבול תיגבר בימים הקרובים. זאת בשל המצור הכלכלי על עזה, אי קידום מיזמי פיתוח גדולים ברצועה, ועל רקע העובדה שהסיוע הקטרי מסתיים החודש ואין שום סימן שבכוונת קטר לחדש את הסיוע למשך חצי שנה נוספת.

במקביל, צרור בלונים עם מטען חשוד אותר הבוקר סמוך לקיבוץ ניר עוז במועצה האזורית אשכול, שבעוטף עזה. חבלני המשטרה הוזעקו למקום. זהו היום השלישי ברציפות שבו הופרחו בלוני נפץ מרצועת עזה לשטח ישראל. כמו כן, הלילה נשמע בנתיבות קול נפץ. מבדיקה עלה שמדובר בפריט נפיץ שלפי החשד הגיע בבלון והתפוצץ במקום.

אתמול שריפה פרצה באזור קיבוץ ניר עם שבעוטף עזה. נבדק שבלון תבערה שהופרח מהרצועה הוא הגורם לדליקה. לפני השריפה נצפו הפרחות בלונים לאזור ולכן ההנחה שהיא נגרמה בגללן. שלשום, התחדש טרור הבלונים מרצועת עזה אחרי כחודשיים של שקט. שלוש שריפות פרצו באזור. ביער בארי נשרפו 300 דונם, בשמורת כרמיה 200 דונם, בשער הנגב כ-80 דונם של שדות קוצים. כמו כן, בלון נפץ אותר בערד. 

בתגובה לשיגור בלוני התבערה תקף חיל האוויר תשתית תת קרקעית של חמאס בצפון רצועת עזה בתגובה לשיגור בלוני נפץ במהלך היום מרצועת עזה לישראל. שר הביטחון בני גנץ צייץ בתגובה לתקיפת צה"ל: "מדינת ישראל לא תקבל שום הפרת ריבונות ופגיעה בתושבי הדרום. בעזה צריכים להבין שאין פתרון אחר. רק החזרת הבנים הביתה ושקט יביאו לצמיחה כלכלית ברצועה. אם ארגוני הטרור עוד לא הבינו: מי שיעמיד את ישראל במבחן – יפגע קשות".